Webnoviny - Svet

Na Kvetnici horí les, zasahoval i vrtuľník

WEBNOVINY.SK

POPRAD 29. apríla (WEBNOVINY) – Ani sedem hodín od nahlásenia požiaru sa hasičom nepodarilo úplne lokalizovať lesný požiar v prímestskej časti Popradu v Kvetnici. Požiar nahlásil jeden z obyvateľov sídliska Juh v Poprade.

Na miesto okamžite vyrazili jednotky z Popradu, Mengusoviec a Vysokých Tatier.

Na pomoc si popradskí hasiči privolali aj kolegov z Kežmarku, Levoče a Prešova a na mieste zasahovali aj obecné hasičské zbory z Hranovnice, Spišského Štiavnika a Spišského Bystrého.

Na mieste požiar hasili desiatky hasičov. Zo vzduchu im pomáhal vrtuľník letky ministerstva vnútra s 3000 litrovým bambi vakom.

Požiar zasiahol celkovo približne sedem hektárov v náročnom lesnom teréne, informoval SITA Adrián Takáč z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Poprade.

Požiarom vznikla urbárskemu spoločenstvu z Hranovnice predbežná škoda vo výške 7000 eur.

Obrazom: Požiar v rekreačnej zóne Kvetnica

Požiar zasiahol stredoveký lesný porast. Požiar sa šíril nielen po zemi, ale aj korunami stromov. Hasiči by chceli požiar lokalizovať ešte do zotmenia.

Najpravdepodob­nejšou príčinou vzniku požiaru je podľa hasičov „ľudská hlúposť“, ako nazval Takáč neopatrnosť pri používaní otvoreného ohňa v lesnom poraste. Hasiči pri hasení požiaru dokonca našli gril, od ktorého mohol celý požiar vzniknúť. Presnú príčinu určí až ďalšie vyšetrovanie.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM