Webnoviny - Svet

Na lavičke L. Mikuláša duo Rusnák st. - Páleník

WEBNOVINY.SK

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 8. januára (WEBNOVINY) – Vedenie nováčika druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže (I. liga) MFK Tatran AOS Liptovský Mikuláš podpísalo v piatok 8. januára 2010 zmluvu s novou trénerskou dvojicou Vladimír Rusnák st. – Ľubomír Páleník. Spomenuté duo nahradilo doterajšieho kormidelníka Ladislava Totkoviča s asistentom Petrom Maťkom, s ktorými sa funkcionári klubu nedohodli na predĺžení kontraktu. Noví tréneri, ktorí podpísali zmluvu do 30. júna 2011, už viedli tohtotýždňové tréningy mužstva v rámci zimnej prípravy.

„Pre ich angažovanie rozhodla predovšetkým veľká odbornosť a cenné skúsenosti. Ide o trénerov, ktorí spolu pracujú už niekoľko rokov a hovoria za nich výsledky z pôsobenia v Ružomberku či v Dunajskej Strede. Do nášho klubu prišli na začiatku zimnej prípravy, na zoznámenie sa s mužstvom budú mať do začiatku jarnej časti súťaže ešte dosť času,“ skonštatoval prezident klubu z Liptovského Mikuláša Rudolf Urbanovič.

„Naším cieľom bude hrať ofenzívny futbal, ktorý sa divákom bude páčiť. Verím, že si naši priaznivci budú na štadión nachádzať cestu ešte vo väčšom množstve ako vo vydarenej jesennej časti súťaže. Chceme absolvovať kvalitnú zimnú prípravu a v jarnej časti naplniť klubové ciele,“ uviedol nový kouč Vladimír Rusnák starší a dodal: „V prvoligovej tabuľke chceme tím posunúť ešte na vyššie pozície.“

Futbalistom Liptovského Mikuláša patrí po jeseni solídne 4. miesto, keď v 17 zápasoch nazbierali 25 bodov za 7 víťazstiev, 4 remízy a 6 prehier.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM