Na Lešti sa stretne 8 elitných protiteroristických jednotiek: Budú mať cvičenie

Cvičenie 8 elitných protiteroristických jednotiek z Európy sa uskutoční v stredu 20. septembra vo vojenskom výcvikovom stredisku Lešť.

Ilustračný obrázok k článku Na Lešti sa stretne 8 elitných protiteroristických jednotiek: Budú mať cvičenie
Zdroj: TASR

Cvičenia sa zúčastnia príslušníci elitných jednotiek: NI (Švédsko), NOCS (Taliansko), TEK (Maďarsko), RED Panther (Slovinsko), SIU Lučko (Chorvátsko), GSG9 (Nemecko), SIU Swiss (Švajčiarsko), EKO Cobra (Rakúsko). Rovnako sa zúčastnia pozorovatelia z ďalších 6 elitných protiteroristických jednotiek: KARHU (Fínsko), BOA (Poľsko), VIKING (Island), SIAS (Rumunsko), SEK BW (Nemecko), DSI (Holandsko).

Na cvičení sa budú precvičovať štandardné operačné postupy zamerané na riešenie vysokoprofilových incidentov v budovách za využitia špeciálnej techniky. Budú sa precvičovať špecializácie ako práca vo výškach a nad voľnou hĺbkou, ofenzívna pyrotechnika, policajné odstreľovanie a pod. Precvičovať sa bude na rôznych stanovištiach a tieto techniky budú mimoriadne zaujímavé aj pre potreby natočenia obrazového záznamu.

V prípade záujmu o účasť na tomto cvičení je potrebné zaslať EČV vozidiel, mená osôb, ktoré na Lešť prídu a aj čísla OP. Tieto údaje je potrebné zaslať na mail: petar.lazarov@minv.sk najneskôr do pondelka 18. septembra do 10.00 h.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame