Anton Hrachovský Krimi

Na Liptove sa prevrhol raft s päťčlennou rodinou: Výsledok je tragický, zomrela žena

Hasiči zasahovali v Liptovskom Hrádku na rieke Belá. Počas splavovania rieky sa tam prevrátil raft s päťčlennou posádkou.

Ilustračný obrázok k článku Na Liptove sa prevrhol raft s päťčlennou rodinou: Výsledok je tragický, zomrela žena
Zdroj: TASR

Ženu, ktorá v sobotu 21. apríla vypadla z raftu pri splavovaní rieky Belá v mestskej časti Liptovského Hrádku Dovalovo, našli mŕtvu asi 130 metrov od miesta nešťastia. Informoval o tom riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline Jaroslav Kapusniak.

Tragické raftovanie

Na mieste udalosti zasahovali v sobotu všetky záchranné zložky. Raft s päťčlennou posádkou sa prevrhol počas splavovania rieky, viezli sa na ňom tri malé deti, muž a žena. Muž s deťmi sú momentálne mimo nebezpečenstva. Podľa informácií z riaditeľstva HaZZ ide o slovenskú rodinu z Bratislavy.

V mieste nešťastia zasahoval aj záchranársky vrtuľník z Popradu. „Po pristátí si lekárka leteckých záchranárov prevzala do svojej starostlivosti muža a približne štvorročného chlapca. Obaja utrpeli len povrchové poranenia, ktoré si nevyžiadali letecký transport do nemocnice, ostali teda ponechaní v starostlivosti pozemnej záchrannej službe. Ďalšie dve zranené deti boli prevezené do nemocnice pozemne,“ spresnila hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM