Webnoviny - Svet

Na novinke Sheryl Crow aj Timberlake a Richards

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP BRATISLAVA 10. júna (WEBNOVINY) – Americká speváčka Sheryl Crow nahrala nový štúdiový album s názvom 100 Miles from Memphis. V poradí siedmu štúdiovú nahrávku uvedie na trh 20. júla. Na albume pracovala 48-ročná speváčka s Doyleom Bramhallom II a Justinom Stanleym. Nahrávala ho v losangeleskom Henson Studio a v newyorskom štúdiu Electric Lady. Kým spomínaní hudobníci a ďalší muzikanti ako Tommy Sims či Chris Bruce sa postarali o hudbu, Crow mala na starosti texty ku skladbám. „Bolo to ako napísať domácu úlohu,“ povedala speváčka.

Piesne sú podľa nej intímne a rozprávajú o túžbe, zraniteľnosti, o strate i nájdení lásky. Niektoré skladby ako Say What You Want, Peaceful Feeling či Eye to Eye sú však zároveň politické. Nahrávka 100 Miles from Memphis (2010) obsahuje dovedna 12 piesní, prvým singlom je skladba Summer Day. Medzi hosťami na albume figurujú mená ako Justin Timberlake či Keith Richards. Speváčka, ktorá bola koncom 80. rokov vokalistkou Michaela Jacksona, album predstaví na americkom turné, ktoré odštartuje už v piatok 11. júna koncertom na Riverbend festivale.

Popri hudbe sa speváčka dostala v posledných dňoch do pozornosti médií aj adopciou druhého syna, Leviho Jamesa, ktorý sa narodil 30. apríla. Hudobníčka je pritom od mája 2007 matkou dnes trojročného Wyatta Stevena, ktorého si adoptovala, keď mal dva týždne. K adopcii sa odhodlala po rozchode s cyklistom Lanceom Armstrongom, s ktorým chodila od roku 2003 do 2006, a následnej liečbe rakoviny prsníka.

Informáciu zverejnila webová stránka billboard.com.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM