Webnoviny - Svet

Na podanie ročného zúčtovania zostávajú už len dva týždne

WEBNOVINY.SK

Foto: Ilustračné foto SITA/Ján LörinczBRATISLAVA 18. marca (WBN/PR) – Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s. eviduje k dnešnému dňu takmer 100 tisíc podaných tlačív ročného zúčtovania zdravotného poistenia za rok 2010. Je to približne tretina z celkového počtu očakávaných 330 tisíc podaní. Až 67 percent poistencov, ktorí si už túto zákonnú povinnosť splnilo, využilo bezplatnú službu „Vyplníme ročné zúčtovanie za vás“ a to buď pri priamej návšteve pobočky alebo prostredníctvom Call centra.

Na podanie ročného zúčtovania prostredníctvom Call centra je potrebné, aby poistenec vyplnil elektronický formulár uvedený na stránke www.vszp.sk podľa druhu tlačiva najneskôr do 24.3. 2010. Pracovník Call centra vyplnené tlačivo vytlačí a pošle poštou na adresu trvalého pobytu poistenca uvedenú v informačnom systéme VšZP. Až po doručení podpísaného tlačiva do pobočky VšZP si poistenec splní povinnosť podať ročné zúčtovanie. Pri osobnej návšteve pobočky pomôžu poistencom vyplniť tlačivo pracovníci poisťovne. Pre poistencov, ktorí sa nevedia rozhodnúť, ktorý typ tlačiva ročného zúčtovania za rok 2010 by mali vyplniť, VšZP pripravila na svojej internetovej stránke užitočnú pomôcku, ktorá im pomôže pri výbere tlačiva. Stačí ak poistenci vyplnia odpovede na uvedené otázky a v závere sa zobrazí výsledok a zároveň aj elektronické formuláre.

Na podanie ročného zúčtovania zdravotného poistenia za rok 2010 zostávajú už len dva týždne, posledným termínom je 31.3.2011. Na základe skúseností z predchádzajúcich rokov VšZP odporúča poistencom, aby si podanie ročného zúčtovania nenechávali na poslednú chvíľu. Vyhnú sa tak zbytočnému čakaniu v radoch v posledných dňoch pred uplynutím zákonom stanoveného termínu. Ročné zúčtovanie je možné podať osobne priamo v pobočke, poštou alebo elektronicky prostredníctvom Call centra, alebo cez elektronickú podateľňu.

Petra Balážová hovorkyňa VšZP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM