Webnoviny - Svet

Na polnočné omše v Košiciach budú premávať mimoriadne spoje

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Marián AngelovičKOŠICE 20. decembra (WEBNOVINY) – Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) prijal v súvislosti s blížiacimi sa Vianocami a Novým rokom niekoľko opatrení v mestskej hromadnej doprave. Ako informovala marketingová konzultantka dopravného podniku Monika Murová, zimné prázdniny sa začínajú od štvrtka 23. decembra a potrvajú do 7. januára 2011. V tomto období bude MHD v pracovných dňoch jazdiť podľa prázdninových cestovných poriadkov. Posilnené spoje pre vysokoškolákov nebudú premávať od 20. decembra až do 2. januára, pričom električka R-4 pre študentov nebude jazdiť až do 14. februára.

„Mimoriadny režim bude platiť pre mestskú hromadnú dopravu v piatok 24. decembra, kedy budú spoje jazdiť podľa cestovných poriadkov platných pre voľné dni približne do 18:00, od 18:30 budú premávať nočné a mimoriadne spoje 6, N1, N2, N71 v 60-minútových intervaloch až do začiatku riadnej nočnej premávky. Košický dopravný podnik posilní dopravu kvôli polnočným sv. omšiam, mimoriadne spoje budú vypravené v noci na prelome 24. a 25. decembra. Podnik rovnako posilní nočné spoje počas Silvestra, na prelome 31. decembra. a 1. januára,“ informovala Murová.

Doprava na polnočnú svätú omšu bude zabezpečená mimoriadnymi linkami zo sídlisk do centra mesta. Po skončení omší okolo 1:30 budú z Námestia osloboditeľov vypravované mimoriadne linky N-1 smerom na sídlisko Ťahanovce a Podhradová, N-2 cez Terasu smerom k nemocnici na Rastislavovej ulici, N-71 smerom na KVP a sídlisko Dargovských Hrdinov, spoj č. 3 pôjde smerom na Sídlisko Nad jazerom a spoj č. 6 smerom na Havlíčkovi ulicu. V 1. a 2. sviatok vianočný budú spoje premávať ako vo voľné dni.

Na Silvestra budú spoje premávať podľa prázdninových cestovných poriadkov. V čase od 22:00 do štvrtej ráno budú posilnené električka č. 6, ktorá bude premávať v 30-minútových intervaloch zo Staničného námestia až na Havlíčkovu a späť a od 23:00 budú jazdiť mimoriadne spoje N-1, N-2 a N-71 v 20– až 25-minútových intervaloch. Na Nový rok bude mestská hromadná doprava premávať podľa cestovných poriadkov ako vo voľné dni.

Viac podrobností nájdu záujemcovia na internetovej stránke Dopravného podniku mesta Košice.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM