Eva Mikulová Magazín Cestovanie

Na sene, v sude, v kaštieli, v indiánskom teepee? Vyspite sa na netradičných miestach, FOTO

Nezabudnuteľné zážitky pre všetkých milovníkov netradičného dobrodružstva ponúkajú rôzne lokality v našom regióne.

Ilustračný obrázok k článku Na sene, v sude, v kaštieli, v indiánskom teepee? Vyspite sa na netradičných miestach, FOTO
17
Galéria
Zdroj: Region turizmus

Mali ste sen vyspať sa na sene alebo v barokovej posteli na zámku? Alebo na iných netradičných miestach a zobudiť sa v krásnom prostredí s netradičným výhľadom? Keďže sny sa majú plniť, Košický region turizmus vytvoril projekt s názvom Zobuď sa v Košickom svetovom kraji.

Kde všade sa môžete zobudiť?

V sene

Skutočné dobrodružstvo vás čaká v Národnom parku Slovenský raj. Noc v senníku pri Chate Horáreň vás vráti v čase. Klenotom tu nie je luxus, ale obyčajné veci. Zobudí vás vôňa sviežej prírody a horský vzduch. Originálna, dobrodružná dovolenka alebo len jedna noc dokáže okúzliť každého lapača zážitkov.

Po dobrom spánku sa môžete vydať na pešiu túru do roklín Slovenského raja (Sokolia dolina, Prielom Hornádu, Kláštorská roklina), na Tomášovský výhľad, Klauzy, Geravy a Kláštorisko.

Milovníci horskej cykloturistiky si prídu tiež na svoje. V blízkosti chaty sa nachádza viacero pekných cyklotrás, ktoré vedú do Slovenského raja a jeho okolia.

V sude

Vinohradnícka oblasť Tokaj v Košickom kraji láka nielen vínom, ale aj unikátnym ubytovaním vo vínnom sude v prostredí vinohradov. Originálny zážitok v autentickom prostredí vinárstva poteší nielen milovníkov vína, ale aj ľudí, ktorí hľadajú unikátnosť.

Čarovná noc pre milovníkov a nadšencov vína, ktorá prináša poznanie tokajských odrôd trochu z iného pohľadu – zo sudov. Ubytovanie v štýlových drevených chatkách v tvare suda je priamo v areáli vinárstva Macík, vo vinohrade pod penziónom.

Prebudíte sa v autentickom prostredí vinohradov. Vína tu vyzrievajú v malých dubových sudoch, ktoré sú uložené v tufových pivniciach.

Nový deň môžete začať výletom na tokajskú vyhliadkovú vežu. Ak vás viac láka história, navštívte neďaleké Mauzóleum Andrássyovcov, Múzeum Južného Zemplína, Slanecký hrad alebo Kaštieľ Franštiška Rákocziho.

Článok pokračuje pod obrázkom

Zdroj: Region turizmus

V indiánskom teepee

Ranč pod Ostrou skalou neďaleko Dobšinskej ľadovej jaskyne ukrýva pravý western. Divoká príroda vás natoľko opantá svojou mocou, že sa vám nebude chcieť odísť ani po jednej kúzelnej noci.

Ďalším lákadlom ranča je zážitkové ubytovanie v indiánskych teepee stanoch, kde majú hostia na výber medzi stanom s posteľami, elektrickým vedením aj kúrením alebo stanom so spacákmi.

Po prebudení vám neunikne pohľad na krásne majestátne kone, domáce zvieratá a panenskú prírodu. Pre najmenších jazdcov je pripravené vodenie na koníkoch v aréne. Rodiny si prídu na svoje pri jazde na koči v lete, či na saniach v zime.

V kaštieli

V zrekonštruovanom kaštieli v Kluknave, kde bolo v stredoveku sídlo spišskej vetvy rodu Csákyovcov, sa vyspíte doružova ako pravý rytier alebo dáma. Nájdete tu výnimočné prostredie, ktoré dýcha romantikou, rozprávkami, rytiermi a kráskami.

Celý kaštieľ a každá izba je výnimočná. Vďaka masívnym kamenným múrom nemáte elektrosmog, preto na izbe nie je televízor a vaša imunita sa regeneruje.

Pod kaštieľom v záhrade pri jazierku nájdete pekné miesto na piknik, barbeque, bedminton i petang. Večer na nádvorí môžete tancovať pod hviezdami, oddychovať v saune alebo si posedieť na nádvorí pri pohári vína.

V stredovekej sýpke

Vidiecku romantickú noc môžete zažiť v stredovekej sýpke. Zapísali ju aj do registra národných kultúrnych pamiatok SR pod názvom Sýpka s vínnou pivnicou v Jablonove na Turňou.

Budova je po rekonštrukcii a modernizácii v zmysle turistického komfortu so zachovaním historického Génia loci. Očarí vás netradičné ubytovanie, malé okienka s mrežami, veľa drevených prvkov vo vnútri, ku ktorým patria i pôvodné trámy.

Priamo pod izbami sa nachádza 36 metrov dlhá pivnica. Po večeri sa môžete pozrieť na expozíciu vinohradníctva, ochutnať vína z Turnianskej vínnej cesty aj produkty lokálnych vinárov a záhradkárov.

Zdroj: Region turizmus
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie