Webnoviny - Svet

Na severe husto sneží, Fačkovské sedlo je neprejazdné

WEBNOVINY.SK

ŽILINA 30. decembra (WEBNOVINY) – V takmer celom Žilinskom kraji momentálne sneží, neprejazdné je Fačkovské sedlo z prievidzskej strany, všetky ostatné cesty a horské priechody sú zatiaľ zjazdné.

Cestári aktuálne hlásia husté sneženie v Žiline a okolí, na Kysuciach a na Orave. Ako agentúru SITA ďalej informoval Miloš Jasenovec z centrálneho dispečingu žilinskej krajskej správy ciest, cesty I. triedy sú po chemickom posype prevažne mokré, vo vyšších polohách pokryté kašovitou vrstvou snehu do dvoch centimetrov.

Na cestách II. a III. triedy sa nachádza vrstva kašovitého snehu do troch centimetrov. Tepoty vzduchu sa pohybujú okolo nuly, šmykľavé vozovky cestári zatiaľ nehlásia.

Bez obmedzení a prejazdné sú okrem Fačkova všetky horské priechody v Žilinskom kraji. Na väčšine z nich treba rátať s tromi centimetrami kašovitého snehu. Pre nákladné autá s dĺžkou viac ako 12 metrov sú po celú zimu uzavreté priechody Semeteš, Rovná Hora, Huty, Príslop a Fačkovské sedlo, kamióny nad 7,5 tony nesmú v zime jazdiť po ceste z Novej Bystrice do Oravskej Lesnej a najnovšie ani cez Rovnú Horu medzi Terchovou a Zázrivou.

Na Silvestra by malo ojedinele občasne snežiť, snehové prehánky očakávajú meteorológovia najmä na severe.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM