Webnoviny - Svet

Na singli pre Haiti bude spolupracovať aj Carey

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 27. januára (WEBNOVINY) – Americká speváčka Mariah Carey sa pridala k hviezdam, ktoré naspievajú charitatívny singel na pomoc zemetrasením zničenému Haiti. Na svojej internetovej stránke o tom informovalo BBC. V coververzii hitu Everybody Hurts od R.E.M. sa objaví po boku Robbieho Williamsa, Kylie Minogue, Take That, Cheryl Cole či JLS. Všetci umelci pritom pracujú bez nároku na honorár. Simon Cowell, ktorý projekt organizuje, dúfa, že singel dokončia do 7. februára.

Niektorí speváci, ako Mika, James Morrison alebo Alexandra Burke už svoje party naspievali. Robbie Williams by mal nahrávať v Los Angeles spolu so svojimi bývalými kolegami zo skupiny Take That. „Som poctený, že ma požiadali prispieť na tento singel. My všetci môžme urobiť niečo na pomoc ľuďom na Haiti,“ reagoval Williams s tým, že vyzýva všetkých, aby urobili, čo môžu. Minogue prispeje svojím hlasom z utajeného miesta, kde v súčasnosti nahráva nový album. Vokály dá potom dohromady producent Steve Robson, ktorý v minulosti pracoval s Take That, Westlife alebo Busted.

Polovica zo ziskov singla poputuje na konto fondu Helping Haiti denníka The Sun a zvyšok venujú organizácii Disasters Emergency Committee, ktorá združuje 13 britských charít. Britská vláda dokonca súhlasila, že sa vzdá dane z predaja nahrávky a skupina R.E.M. nepožaduje za použitie ich skladby, na ktorú majú autorské práva, žiadny honorár.

Informácie zverejnil spravodajský portál news.bbc.co.uk.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM