Webnoviny - Svet

Na Slovensko opäť zavíta legendárny Edú

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA, APBRATISLAVA 17. novembra (WEBNOVINY) – Jedna z legiend svetového futbalu a majster sveta z roku 1970 Brazílčan Edú zavíta v rámci svojho európskeho turné 18. novembra aj na Slovensko a strávi tu 5 dní. Šesťdesiatjeden­ročný bývalý hráč, ktorého v roku 2000 vyhlásili za najlepšieho ľavého krídelníka vo futbalovej histórii, už Slovensko navštívil dvakrát – v roku 2001 a 2006. Tento raz prichádza na pozvanie mesta Dunajská Streda a tamojšieho oblastného futbalového zväzu. Okrem oficiálnych akcií a prijatí si v sobotu 20. novembra o 11.00 h zatrénuje s mládežou na štadióne DAC a v nedeľu 21. novembra nastúpi o 13.30 h v exhibičnom futbalovom zápase EDU Teamu proti Mužstvu osobností na futbalovom štadióne v obci Veľké Dvorníky neďaleko Dunajskej Stredy. Súčasťou tejto akcie bude aj autogramiáda a možnosť na spoločnú fotografiu s legendárnou futbalovou hviezdou.

Edú (vlastným menom Jonas Eduardo Américo) strávil väčšinu svojej profesionálnej kariéry v klube FC Santos po boku futbalového kráľa Pelého, kde počas 13 sezón strelil 183 gólov. Dve sezóny účinkoval aj v USA v New Yorku Cosmos a v mexickom FC Monterrey. Za reprezentáciu odohral 59 zápasov a strelil 28 gólov. Zúčastnil sa troch svetových šampionátov (1966, 1970 a 1974). Päťkrát nastúpil v exhibičných zápasoch za Výber sveta. V súčasnosti sa venuje najmä mládeži. Má dve futbalové školy v Sao Paole a Santose, kde vedie prípravu viac ako 2 000 brazílskych talentov. Venuje sa tiež komentovaniu futbalu pre brazílske televízie a hráva po celom svete exhibičné zápasy s výberom brazílskych hviezd a legiend.

„Slovensko ako krajina aj tamojší ľudia mi prirástli k srdcu. Vždy ma tam obklopili láskou, výnimočnou pohostinnosťou a rešpektom. Dokonca aj na MS v Juhoafrickej republike som fandil slovenskému mužstvu a úprimne sa tešil z jeho úspechu. Teším sa, že aj tentokrát stretnem na Slovensku dobrých ľudí, získam nových priateľov a nevylučujem, že v blízkej budúcnosti otvoríme na Slovensku futbalovú školu Brasil Masters,“ skonštatoval Edú a o zamýšľanom projekte dodal: „Pri mojej návšteve Slovenska budem mať dva dni voľna a rád by som si pozrel nejaké lokality, ktoré by prichádzali do úvahy pre tento exkluzívny projekt. Pôvodná myšlienka je, že v prípade perspektívy by sme tu mohli zainvestovať okolo 300 000 eur.“

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM