Webnoviny - Svet

Na Slovensko sa valí búrka a silný dážď

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 12. júna (WEBNOVINY) – Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 1. stupňa, ktorá platí od 13.00 hod.

Informovala o tom webová stránka Slovenského hydrometeorolo­gického úradu.

Búrkové mračná by sa podľa meteorológov mali presúvať od západu na východ Slovenska.

Búrku môžu sprevádzať krátkodobé, ale intenzívne lejaky. Výstraha platí do večera, na východe Slovenska by mali búrky trvať do 02:00 hod.

Predpoveď na noc a stredu

V noci bude oblačno až zamračené, na viacerých miestach sa vyskytne občasný dážď alebo prehánky, ojedinele aj búrky.

Najnižšia nočná teplota bude od 14 až do 9 stupňov. Viať bude slabý, prevažne južný vietor, na juhozápade krajiny vietor západných smerov do 5 m/s (20 km/h).

V stredu sa počasie výraznejšie nezmení, bude oblačno až zamračené, na východe miestami prechodne zmenšená oblačnosť. Postupne sa na viacerých miestach vyskytne dážď alebo prehánky, ojedinele búrky.

Najvyššia denná teplota bude 18 až 23, na Kysuciach, Orave, v Liptove a na Zamagurí vystúpi ortuť teplomera na 17 stupňov. Teplota na horách vo výške 1 500 m bude okolo 9 stupňov.

Zafúka južný až juhozápadný vietor rýchlosťou 2 až 6 m/s (5 až 20 km/h), na východe miestami aj s nárazmi dosiahne okolo 12 m/s (45 km/h). Na západnom Slovensku prevažne bude fúkať západný vietor 4 až 9 m/s (15 až 30 km/h), miestami v nárazoch okolo 14 m/s (50 km/h).

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM