Zo Slovenska

Na Slovensku bude opäť EXTRÉMNE horúco! Výstrahy DRUHÉHO stupňa a hrozia aj búrky, MAPA

Pre množstvo okresov boli vydané výstrahy pred vysokými teplotami. V niektorých častiach Slovenska môžu udrieť aj búrky.

Ilustračný obrázok k článku Na Slovensku bude opäť EXTRÉMNE horúco! Výstrahy DRUHÉHO stupňa a hrozia aj búrky, MAPA
Zdroj: TASR/František Iván , TASR/Roman Hanc

Vo viacerých okresoch, najmä na juhu Slovenska, platia vo štvrtok poobede výstrahy pred vysokými teplotami. Miestami sa môže teplota vyšplhať až na 37 stupňov Celzia. Od rána tiež vo väčšine krajov hrozia búrky. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na webe.

Kde hrozia búrky?

S búrkami treba od rána počítať v celom Banskobystrickom a Žilinskom kraji, tiež vo väčšine Trenčianskeho.

Prvostupňová výstraha je vydaná aj pre okresy Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Levice, Kežmarok, Levoča, Poprad a Stará Ľubovňa.

Extrémne teplo

Druhý stupeň výstrahy pred vysokými teplotami platí od 13.00 h vo väčšine Košického kraja a v okresoch Krupina, Lučenec, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Komárno, Levice, Nové Zámky a Dunajská Streda. Rovnako v okresoch Humenné a Vranov nad Topľou. Teploty sa tu môžu vyšplhať na 35 až 37 stupňov Celzia.

Prvostupňová výstraha je vydaná od 13.00 h vo väčšine Prešovského a Bratislavského kraja, ako aj v okresoch Banská Štiavnica, Detva, Poltár, Zvolen, Žarnovica, Gelnica, Nitra, Topoľčany, Zlaté Moravce, Šaľa, Galanta, Hlohovec, Piešťany a Trnava. Tu môže maximálna teplota vzduchu dosiahnuť až 34 stupňov Celzia. Výstrahy pred teplom platia do 18.00 h.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Výstrahy pred horúčavami a búrkami
Výstrahy pred horúčavami a búrkami / Zdroj: SHMÚ

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM