Webnoviny - Svet

Na Slovensku naďalej mrzne, Poprad hlásil -23 stupňov

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 10. februára (WEBNOVINY) – Mrazy sa na Slovensku držia aj naďalej. V Poprade bolo ráno –23 stupňov, v Liesku na Orave je iba – 2O stupňov. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre mrazy výstrahu druhého stupňa. Výstraha platí pre niektoré regióny, kde môže teplota poklesnúť až na –26 stupňov.

V Bratislave počas noci nasnežilo. Najteplejšie ráno malo práve hlavné mesto, Košice a Trbišov, kde meteorológovia namerali –11 stupňov Celzia.

Na naše územie zasahuje od severu do strednej Európy mohutná tlaková výš.

Predpoveď počasia na piatok

V piatok bude prevažne veľká oblačnosť s občasným snežením, popoludní sa od severovýchodu postupne vyčasí. Ojedinele sa môžu vyskytnúť v nižších polohách hmly alebo nízka oblačnosť.

Najvyššia denná teplota klesne na –7 až –2 stupne Celzia. Teploty na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši sa budú pohybovať okolo –12 až –7 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 m by mala dosahovať okolo –13 stupňov Celzia.

Pocitová denná teplota bude okolo –19 stupňov Celzia.

Zafúka prevažne severný vietor 2 až 6 m/s (5 až 20 km/h), na strednom Slovensku slabý vietor.

Predpoveď počasia na sobotu

V sobotu zasvieti viac slnka. Obloha bude jasná až polojasná popoludní na juhu až oblačná.

Nočné teploty klesnú na –17 až –22 stupňov Celzia, na juhozápadnom Slovensku a na juhu stredného Slovenska –11 až –16 stutpňov Celzia. Denná teplota –8 až –3, na severe –14 až –9 st.

Zafúka severný vietor 2 až 6 m/s (5 až 20 km/h), na juhu stredného Slovenska len slabý vietor.

Predpoveď počasia na nedeľu

Pás vysokého tlaku nad vnútrozemím bude pomaly slabnúť. Cez Maďarsko pôjde na východ frontálny systém. Obloha má byť opäť jasná až polojasná, v južnej polovici krajiny oblačná a miestami až zamračená. Ojedinele sa vyskytne slabé sneženie.

Nočná teplota klesne na –9 až –15 stupňov Celzia, v severnej polovici územia –16 až –22 stupňov Celzia. Denná teplota dosiahnu –7 až –2 stupňov Celzia, na severe –13 až –8 stupňov Celzia.

Zafúka severný vietor 2 až 6 m/s (5 až 20 km/h), na juhu stredného Slovenska len slabý vietor. Informoval o tom Slovenský hydrometerolo­gický ústav.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM