Webnoviny - Svet

Na Slovensku panujú tropické teploty, v Tatrách sa lyžuje

WEBNOVINY.SK

POPRAD 2. mája (WEBNOVINY) – Lomnické sedlo vo Vysokých Tatrách je posledným miestom na Slovensku, kde sa ešte dá oficiálne lyžovať.

Kým ešte pred viac ako týždňom v Lomnickom sedle padal sneh, v posledných dňoch tam je už takmer letná atmosféra. V najbližších dňoch sa však aj tu zimná lyžiarska sezóna definitívne skončí.

„Závisí to od vývoja snehovej pokrývky,“ uviedla Katarína Šarafínová zo spoločnosti Tatry mountain resorts. V Lomnickom sedle je ešte stále do 100 cm snehu.

Lomnické sedlo je atraktívna, ale náročná čierna zjazdovka, kde prevádzkovateľ strediska odporúča lyžovať len dobrým lyžiarom. Dĺžka zjazdovky je 1 237 metrov s prevýšením 299 metrov.

Končiaca sa zimná sezóna bola pre prevádzkovateľa lyžiarskych stredísk v Tatrách úspešná nielen vďaka počtu návštevníkov Vysokých a Nízkych Tatier, ale aj vďaka dĺžke. Lyžiarska sezóna vo Vysokých Tatrách sa začala vlani 2. decembra, takže sa tu lyžuje už päť mesiacov.

Nárast počtu lyžiarov vo Vysokých a Nízkych Tatrách predstavuje približne 11% v porovnaní s minulým rokom. Najvyšší nárast počtu lyžiarov zaznamenalo stredisko Tatranská Lomnica.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM