Zo Slovenska

Na Slovensku sa rozfúka silný VETRISKO: Miestami dokonca hrozí VÍCHRICA

Na Slovensku bude poriadne veterno. Meteorológovia dokonca vydali výstrahy a varujú aj pre víchricou.

Ilustračný obrázok k článku Na Slovensku sa rozfúka silný VETRISKO: Miestami dokonca hrozí VÍCHRICA
Zdroj: TASR/Štefan Puškáš

Najmä na západe a severe Slovenska treba vo štvrtok poobede rátať so silnejším vetrom.

Hrozí víchrica

V niektorých okresoch Banskobystrického, Prešovského a Žilinského kraja od rána platia aj výstrahy pred vetrom na horách. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na webe.

Meteorológovia varujú, že vietor na horách môže nárazovo dosiahnuť rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu, čo predstavuje víchricu.

Výstraha platí až do piatka (3. 11.) vo väčšine Žilinského kraja a v okresoch Banská Bystrica, Brezno, a Poprad. V piatok má vietor zosilnieť.

Dážď a vietor

So silným vetrom, ktorý môže nárazovo dosiahnuť rýchlosť až 85 kilometrov za hodinu, treba počítať aj v nižších polohách. Výstrahy prvého stupňa platia v celom Žilinskom, Nitrianskom, Trenčianskom a Bratislavskom kraji. Rovnako v okresoch Banská Štiavnica, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Kežmarok, Poprad a Stará Ľubovňa. Aj tieto výstrahy platia až do piatka, keď vietor miestami zosilnie.

Vo viacerých oblastiach treba zároveň od štvrtka večera počítať s dažďom. Výstraha v tejto súvislosti platí v celom Banskobystrickom a Trenčianskom kraji, tiež vo väčšine Žilinského. Týka sa aj okresov Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Levice, Topoľčany, Zlaté Moravce, Levoča, Piešťany a Poprad.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: SHMÚ
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM