Webnoviny - Svet

Na Spiši ľudia stále zápasia s nedostatkom pitnej vody

WEBNOVINY.SK

POPRAD 17. februára (WEBNOVINY) – Problémy s pitnou vodou majú naďalej obyvatelia na dolnom Spiši.

V Rudňanoch je situácia s dodávkami vody nezmenená. Dodávka vody pre obyvateľov obce je naďalej obmedzená. Pitná voda sa naváža cisternami do vodojemu. Počas dňa dochádza k čiastočnému zásobovaniu obyvateľov z dôvodu regulácie vody vo verejnej sieti. Podobný problém majú v meste Krompachy a vo Švedlári. Celú situáciu s pitnou vodou rieši vodárenská spoločnosť, hasiči a príslušníci ozbrojených síl. V iných regiónoch je situácia úplne pod kontrolou.

V obci Mlynky časť Havrania dolina je situácia stabilizovaná, obyvatelia už sú zásobovaní pitnou vodou z verejnej siete.

V Starej Ľubovni už odvolali mimoriadnu situáciu

Situácia s dodávkami pitnej vody pre obyvateľov mesta Stará Ľubovňa sa stabilizovala, krízový štáb v súlade so zákonom o civilnej ochrane obyvateľstva dnes o 10:00 odvolal mimoriadnu situáciu v meste Stará Ľubovňa.

„Dodávka pitnej vody verejnou sieťou je zabezpečená na celom území mesta a nehrozí už nebezpečenstvo ohrozenia zdravia, majetku a životného prostredia,“ informovala hovorkyňa Podtatranskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti Božena Dická.

Dnes o 14:30 sa podarilo provizórne obnoviť dodávku pitnej vody aj pre obec Plavnica.

Mimoriadnu situáciu v meste Stará Ľubovňa vyhlásil primátor mesta 1. februára o 16:00 z dôvodu nedostatku pitnej vody pre extrémne mrazy. Nedostatok vody následne postihol aj okolité obce.

Problémy s vodou hlásia aj iné regióny

Aj v obci Mútne a Oravské Veselé v Žilinskom kraji 7. februára nahlásili pre mrazy problém s pitnou vodou. Aby sa situácia mohla vyriešiť, vyhlásili I. stupeň regulácie pitnej vody. Ľudí o situácii informovali cez obecný rozhlas a požiadali ich o maximálne šetrenie pitnou vodou. Teraz sa pracuje na napojení vody z Randovského potoka.

Problém s pitnou vodou majú od 14. februára aj v obci Čavoj v Trenčianskom regióne. Situácia postihla približne sto rodinných domov, základnú školu s materskou školou, obecný úrad, poštu, obchody s potravinami a pohostinstvá. Vojaci z vojenského útvaru v Hlohovci doviezli pitnú vodu z Nitrianskeho Rudna do dvoch obecných vodojemov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM