Webnoviny - Svet

Na Strečne bude v piatok strašiť Bátorička aj upíri

WEBNOVINY.SK

STREČNO 24. augusta (WEBNOVINY) – O poslednú tohtoročnú strašidelnú prehliadku Strečnianskeho hradu sa postarajú Bátorička, Adamsovci a upíri. Tradičné hradné podujatie Duchovia, elfovia, strečniansky des sa v piatok od 20. do 23. hodiny ponesie v znamení napínavých filmových scén.

„Ako si Bátorička prenajala od Žofie Bosniakovej hrad Strečno – aj o tom bude ústredná scénka na hlavnom nádvorí hradu. Pravidelní návštevníci nočných prehliadok hradu vedia, že strečnianske desy sú najmä o zábave. Radi sa zapájajú do našich divadelných predstavení, hoci spočiatku sa ostýchali,“ povedala členka žilinskej divadelno-improvizačnej skupiny Kapor na scéne Michaela Pastorková.

V prípade jasnej oblohy bude v piatok pripravená na hrade aj mobilná hvezdáreň. „V mimoriadne priaznivej polohe na pozorovanie bude Mesiac, práve v prvej štvrti. Na rozhraní dňa a noci sú na ňom najlepšie pozorovateľné nerovnosti povrchu, moria, pohoria, zálivy a jednotlivé krátery. Ďalším cieľom ďalekohľadu budú jasné guľové a otvorené hviezdokopy, zaujímavé dvojhviezdy a viacnásobné hviezdne sústavy. V prípade priazne počasia uvidíme aj prelet orbitálneho komplexu ISS a ďalšie umelé družice Zeme,“ povedal riaditeľ Považskej hvezdárne v Žiline Miroslav Znášik.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM