han Šport Ostatné športy

Na štvrtý Vlhovej triumf v rade si asi počkáme: V dejisku pretekov vyčíňa víchrica! FOTO

Sobotňajší super-G Svetového pohára žien v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom stredisku St. Moritz zrušili. Dôvodom bolo silné sneženie a vietor.

Ilustračný obrázok k článku Na štvrtý Vlhovej triumf v rade si asi počkáme: V dejisku pretekov vyčíňa víchrica! FOTO
6
Galéria
Zdroj: TASR/AP , TASR/Martin Baumann

Na štart sa mala postaviť aj líderka SP Slovenka Petra Vlhová, lenže pre vrtochy počasia v lyžiarskom stredisku, sa tak nestalo.

Mala mať dvanástku

Vlhová figurovala v štartovej listine s číslom 12. V doterajšom priebehu ročníka 2020/2021 nazbierala 360 bodov za víťazstvá v dvoch slalomoch vo fínskom Levi a v paralelnom obrovskom slalome v rakúskom stredisku Lech-Zürs. Tretiu priečku obsadila v úvodnom obrovskom slalome v Söldene. Je tak suverénne na čele priebežného poradia Svetového pohára medzi lyžiarkami.

Aj nedeľa je otázna

V nedeľu je v St. Moritzi na programe opäť superobrovský slalom. Lenže, je otázne, či sa počasie natoľko umúdri, aby sa aspoň druhé preteky v prvom decembrovom víkende mohli uskutočniť.

„Prosíme ťa, lyžiarsky boh, vybav, nech sa ide aspoň zajtra,“ uvádza sa na sociálnej sieti lyžiarskeho strediska vo Švajčiarsku. K príspevku sú pridané aj fotografie, ktoré zachytávajú haldy snehu v uliciach.

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM