Krimi

Na súde v kauze vraždy J. Kuciaka budú vypovedať členovia sledovacieho komanda

Pred senátom Špecializovaného trestného súdu v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka budú v stredu vypovedať členovia sledovacieho komanda Petra Tótha, a to Štefan Mlynarčík a Miroslav Kriak.

Ilustračný obrázok k článku Na súde v kauze vraždy J. Kuciaka budú vypovedať členovia sledovacieho komanda
Zdroj: TASR

Na súde sa očakáva aj výpoveď obžalovanej Aleny Zs., prítomní sú všetci obžalovaní.

Kriak vypovedal v prípravnom konaní o tom, ako si ho niekdajší riaditeľ kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Tóth najal na sledovanie novinárov vrátane Kuciaka. Najprv ho sledoval v domnienke, že ide o dílera drog. Na pomoc pri sledovaní novinárov si najal Mlynarčíka.

Z Kuciakovho sledovania urobili obaja niekoľko fotografií, ktoré na súde stotožnil aj Zoltán Andruskó. Sú to tie isté fotografie novinára, ktoré mu mala ukázať vo svojom aute obžalovaná Alena Zs. Urobiť tak mala počas objednávania vraždy Kuciaka.

Podľa obžalobnej verzie mohla mať Alena Zs. fotografie iba od Mariana K., čo je podľa splnomocnenca poškodených Kuciakovcov Daniela Lipšica priama línia medzi údajným objednávateľom a vykonávateľmi vraždy.

Z vraždy novinára a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní Marian K., Alena Zs., Tomáš Sz. a Miroslav M. Marian K. si mal podľa prokuratúry objednať Kuciakovu vraždu z pomsty za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti. K vražde novinára sa priznal Zoltán Andruskó, ktorý je už za vraždu právoplatne odsúdený po schválení dohody o vine a treste.

K samotnej streľbe sa priznal Miroslav M., v prípade je naďalej obžalovaný. Údajný objednávateľ Marian K., sprostredkovateľka Alena Zs. a jeden z vykonávateľov Tomáš Sz. naďalej trvajú na svojej nevine.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie