Webnoviny - Svet

Na súde v Las Vegas sa strieľalo, dvaja mŕtvi

WEBNOVINY.SK

LAS VEGAS 5. januára (WEBNOVINY) – V budove federálneho súdu nevadského mesta Las Vegas zomreli v pondelok pri prestrelke jednej pracovník ochranky a útočník.

Strelec v čiernom oblečení vošiel do areálu o 17:00 SEČ a začal strieľať priamo v priestore pri detektoroch kovov, pričom stihol poraniť aj ďalšieho ochrankára. Polícia útočníka usmrtila strelou do hlavy. Podľa svedkov bolo z miesta činu v centre mesta počuť dlho streľbu.

Bezpečnostné zložky areál súdu a okolité budovy evakuovali a prehľadávajú ich. Vyšetrovatelia predpokladajú, že útočník konal osamotene a príčinu jeho činu zatiaľ neobjasnili. Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) jeho identitu nezverejnil a tvrdí, že išlo o kriminálny čin, nie o teroristický ú­tok.

SITA/AFP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM