Správy Rôzne

Na trhu sa objavili nevyhovujúce DETSKÉ POTRAVINY, hygienici varujú pred ich konzumáciou

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na nevyhovujúce detské potraviny s prekročeným množstvom rezíduí pesticídov.

Ilustračný obrázok k článku Na trhu sa objavili nevyhovujúce DETSKÉ POTRAVINY, hygienici varujú pred ich konzumáciou
Zdroj: pixabay.com

Ide o dojčenské výživy. Spotrebiteľom odporúča, aby ich nekupovali a nekonzumovali, prípadne ich vrátili späť do miesta predaja. TASR o tom informoval odbor komunikácie ÚVZ SR.

Nevyhovujúcou detskou potravinou je Hello XXL dojčenská výživa s jahodami 200 g od ukončeného 6. mesiaca veku, dátum minimálnej trvanlivosti 11. 12. 2025. Rovnako aj Hello dojčenská výživa s jablkami 100 g od ukončeného 4. mesiaca veku, dátum minimálnej trvanlivosti 08. 10. 2025.

„V uvedených potravinách bol laboratórnou analýzou zistený obsah rezíduí pesticídov (fosetyl-Al, chlorečnan) v množstvách prevyšujúcich 0,01 miligramu na kilogram. Je to prekročenie legislatívne stanoveného limitu a na základe tohto sa výrobky nepovažujú za bezpečné,“ uviedol úrad.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva prijímajú kroky na stiahnutie uvedených potravín z trhu v SR. Obe potraviny sú v procese hlásenia do systému rýchleho varovania pre potraviny a krmivá RASFF.

Ilustračné foto

ÚVZ nevyhovujúce detské potraviny
2
Galéria
Zdroj: ÚVZ SR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM