Rastislav Búgel Svet Zo zahraničia

Na Ukrajine sa zrútil vojenský vrtuľník: Nehoda si vyžiadala štyri životy

Vrtuľník ukrajinskej armády sa zrútil v stredu večer v Rivnenskej oblasti ležiacej na západe krajiny. Havária si vyžiadala životy štyroch príslušníkov ozbrojených síl, informovala vo štvrtok agentúra AFP s odvolaním sa na ukrajinskú armádu.

Ilustračný obrázok k článku Na Ukrajine sa zrútil vojenský vrtuľník: Nehoda si vyžiadala štyri životy
Zdroj: TASR

Vrtuľník typu Mi-8 havaroval počas výcvikového letu. Na jeho palube prišli o život traja členovia posádky a veliteľ 16. samostatnej leteckej brigády pozemných síl.

Príčina havárie nebola bezprostredne známa.

Nový ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyjadril pozostalým po obetiach tragédie sústrasť. Dohľadom nad vyšetrovaním havárie poveril novovymenovaného náčelníka generálneho štábu ozbrojených síl Ruslana Chomčaka.

„Naša armáda by nemala prichádzať o ľudí počas cvičení a manévrov,“ odkázal Zelenskyj.

Zelenskyj, niekdajší televízny komik, zaznamenal v aprílových prezidentských voľbách drvivé víťazstvo na základe sľubov, že opätovne naštartuje ukrajinský politický systém a zbaví štát vplyvu mocných oligarchov. Pomohla mu aj nespokojnosť obyvateľstva s vedením krajiny v súvislosti s vojnou Kyjeva s Ruskom podporovanými separatistami.

Boje v dvoch najvýchodnejších regiónoch Ukrajiny v blízkosti jej hraníc s Ruskom si za uplynulých päť rokov vyžiadali viac ako 13 000 obetí na životoch, mnoho zranených i utečencov.

Foto: ilustračné

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM