Zo zahraničia

Na území ľudí: Divé zvieratá obsadili mestá v karanténe, FOTO

Keď je mesto vyľudnené, zvieratám nič nebráni v tom, aby ho obsadili.

Ilustračný obrázok k článku Na území ľudí: Divé zvieratá obsadili mestá v karanténe, FOTO
11
Galéria

Pandémia koronavírusu má v krajinách ako Japonsko, Taliansko a Thajsko neočakávaný vedľajší účinok. Ľudí v karanténe pri pohľade z okna prekvapili celé stáda divej zveri pobehujúcej po uliciach.

Zvieratá v uliciach

Pandémia koronavírusu si vo viacerých krajinách sveta vyžiadala obmedzenia v doprave, ľudia pracujú z domu a vychádzajú len výnimočne. Ulice sú prázdne, a tak sa niektoré druhy zvierat odvážili hľadať potravu na území ľudí.

V japonskom meste Nara boli spozorované jelene z miestneho parku. Zvyčajne je park plný turistov, keďže jeleň Sika je miestnou atrakciou. Turisti si v parku obvykle kupujú sušienky, ktorými jelene kŕmia. Keďže sa ale počet návštevníkov v posledných týždňoch prepadol, zdá sa, že jeleň nemá na výber a opúšťa svoje teritórium, aby niečo dobré pod zub našiel vonku.

Na internete koluje množstvo fotografií statných zvierat, ktoré sa potulujú ulicami Nary. Niektorí obyvatelia sú šokovaní, iní sa na celej situácii zabávajú.

Podobný jav pozorujú aj Taliani, ktorí sú koronavírusom postihnutí najviac. Na talianskych sociálnych médiách sa objavilo množstvo správ o zvieratách ako sú ovce, kanci a kone putujúce po uliciach. V Benátkach ľudia pozorujú delfíny, labute a iné rybky.

Zvieratá obsadili mestá v karanténe
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie