Webnoviny - Svet

Na západe Slovenska hrozia v noci prízemné mrazy

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 12. apríla (WEBNOVINY) – V rozsiahlej brázde nízkeho tlaku vzduchu nad západnou a strednou Európou bude vo štvrtok pomaly postupovať ďalej na východ zvlnené frontálne rozhranie.

Počas dňa bude oblačno až zamračené, na východe spočiatku polooblačno až oblačno. Postupne sa od západu na mnohých miestach vyskytne dážď alebo prehánky, od cca 1 600 m sneženie.

Popoludní na juhozápade zrážky ustanú a oblačnosť sa čiastočné zmenší.

Najvyššia denná teplota vystúpi na 10 až 15 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1 500 m bude okolo 2 stupňov Celzia.

Fúkať bude prevažne južný, na západe a v Popradskej kotline prevažne západný vietor rýchlosťou 2 až 7 m/s (5 až 25 km/h), v nárazoch miestami dosiahne okolo 13 m/s (45 km/h).

Noc bude spočiatku oblačná až zamračená. Na západnom a nadránom aj na strednom Slovensku polooblačná, miestam soi zväčšenou oblačnosťou. Spočiatku sa môže miestami, nadránom ojedinele vyskytnúť občasný dážď. Najnižšia nočná teplota vystúpi na 5 až 0 st. Fúkať bude slabý až mierny premenlivý vietor.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje na západe Slovenska pred nízkymi teplotami, vydal výstrahu 1. stupňa. Na Záhorí, Hornom Ponitrí a Podunajskej nížine sa môžu v noci na piatok od 2:00 do 7:00 ojedinele vyskytnúť prízemné mrazy až do –2 °C. SHMÚ ich očakáva vo výške päť centimetrov nad povrchom. Takýto prízemný mráz predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre teplomilné rastliny.

Piatok očakávame prehánky len ojedinele

V piatok bude premenlivá oblačnosť a ojedinele prehánky alebo dážď. Ráno bude ojedinele hmlisté alebo zamračené s nízkou oblačnosťou. Najvyššia denná teplota vystúpi na 14 až 19, na Kysuciach, Orave, v Liptove a na Spiši okolo 12 st. Teplota na horách vo výške 1 500 m dosiahne okolo 5 st. Zafúka slabý, cez deň vietor južných smerov 2 až 6 m/s (5 až 20 km/h).

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM