Webnoviny - Svet

Nadácia Kvapka nádeje opäť zbiera eurá pre detskú onkológiu

WEBNOVINY.SK

Ilustračné fotoFoto: SITA BRATISLAVA 12. februára (WEBNOVINY) – Nadácia Kvapka nádeje vyhlasuje už druhý ročník verejnej zbierky pre Detskú fakultnú nemocnicu s poliklinikou v Bratislave. Potrvá od 15. februára tohto roka do 15. januára 2012, peniaze poputujú na prístrojové vybavenie jedinej transplantačnej jednotky kostnej drene na Slovensku. Prispieť možno na účte 2923842002/1100, vedenom v Tatra banke. Ľudia môžu zo siete všetkých mobilných operátorov posielať i SMS správy v hodnote dve eurá na číslo 830. Operátori odvedú na účet zbierky celú sumu a samostatné zaslanie SMS nespoplatnia.

Nadácia Venduly Auš Svobodovej zbierala peniaze pre detskú onkológiu na Kramároch už vlani. Výťažok 225-tisíc eur pomohol zaplatiť detskej nemocnici na Kramároch časť rekonštrukcie a dostavby transplantačnej jednotky. „Vzhľadom na to, že finančné prostriedky na rekonštrukciu transplantačnej jednotky nepostačujú, pokračujeme v zbierke na tento istý účel,“ uviedol správca Nadácie Kvapka nádeje Štefan Bernát.

Riaditeľ Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave Daniel Žitňan povedal, že celkové náklady na prestavbu transplantačnej jednotky predstavujú približne dva milióny eur. Okrem zbierky získala nemocnica vlani aj vyše 700-tisíc zo štátneho rozpočtu, ozvali sa tiež ďalší darcovia. Transplantačná jednotka z roku 1995 si vyžadovala technickú renováciu a nestačila ani kapacitne, keďže ju využívajú deti z celého Slovenska. „Ešte budeme potrebovať minimálne milión eur na vybavenie zdravotechnikou. Ak sa podarí získať prostriedky, do roka by mohla zrekonštruovaná jednotka fungovať a liečiť,“ poznamenal Žitňan.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM