Webnoviny - Svet

Nadácia SPP pomôže obetiam zemetrasenia na Haiti

WEBNOVINY.SK

Foto: SPP BRATISLAVA 15. januára (WBN/PR) – Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) venuje prostredníctvom Nadácie SPP 10 tisíc eur na pomoc obetiam zemetrasenia na Haiti.

SPP vyjadruje ľútosť nad katastrofou, ktorá postihla obyvateľov Haiti a tragicky zasiahla do ich životov. Správna rada Nadácie SPP dnes mimoriadne rozhodla o poskytnutí finančného príspevku na obnovu tejto krajiny prostredníctvom občianskeho združenia Človek v ohrození, ktoré sa dlhodobo venuje pomoci ľudom v núdzi. Združenie zabezpečí realizáciu konkrétnych projektov na obnovu oblasti postihnutej katastrofou.

„V občianskom združení Človek v ohrození sme našli partnera, ktorý je pre nás zárukou, že finančné prostriedky, ktoré poskytneme, budú použité správne efektívne a na konkrétne projekty“, zdôraznil správca Nadácie SPP, Peter Kamenický.

Nadácia SPP už v minulosti pomohla podobným jednorazovým príspevkom napríklad obetiam tsunami v juhovýchodnej Ázii, oblastiam zničeným po kalamite vo Vysokých Tatrách v roku 2004 či pozostalým po výbuchu v Bani Handlová.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) (http://www.spp.sk) je nadnárodná energetická spoločnosť a spoľahlivý dodávateľ energií a služieb. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Víziou spoločnosti je byť jednou z vedúcich energetických skupín v strednej a východnej Európe so silnou dôverou zákazníkov a obchodných partnerov. SPP poskytuje spoľahlivé a konkurencieschopné dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Spoločnosť ponúka riešenia pri úspore energií a podporuje iniciatívy zamerané na trvalo udržateľný rozvoj. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku (51 %) a konzorcium spoločností E.ON Ruhrgas a GDF SUEZ (49 %).

Nadácia SPP (http://www.nadaciaspp.sk) je neziskovou organizáciou, ktorú 19. novembra 2002 založil Slovenský plynárenský priemysel, a.s., na rozvoj občianskej spoločnosti a poskytovanie pomoci ľudom v ťažkých životných situáciách. Nadácia SPP sa zaujíma o aktívnych ľudí, ktorí majú schopnosť meniť život okolo seba, ale aj o ľudí, ktorí sú znevýhodnení a potrebujú pomoc. Činnosť Nadácie SPP odráža úsilie o skvalitňovanie spoločenskej zodpovednosti v podnikaní.

Kontakt: Ondrej Šebesta, hovorca SPP, tel.: + 421 2 5869 2725, e-mail: press@spp.sk

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM