Nadal po piaty raz kráľom Monte Carla

<html xmlns=„http:/­/www1.webnovi­ny.sk/Newsml/xhtml­.xsd“> <head>
<title/> </head> <body>MONTE CARLO 19. apríla (WEBNOVINY) – Španielsky tenista Rafael Nadal sa po piaty raz v rade stal víťazom prestížneho turnaja kategórie ATP World Tour Masters 1000 na antuke v Monte Carle (dotácia 2,75 mil. eur). Najvyššie nasadený Nadal zdolal vo finále Srba Novaka Djokoviča v zápase výbornej úrovne za 163 minút 6:3, 2:6, 6:1. V monackom kniežacom Country Clube je už Nadal takmer najprominentnejším hosťom. Má v ňom exkluzívnu bilanciu 29:1 a vo finále 5:0. Aktuálny triumf mu vynesie prémiu 434 000 € a 1000 bodov do rebríčka. Viac prvenstiev na jednom z vrcholov antukovej sezóny ako 22-ročný Nadal má v 103-ročnej histórii turnaja v meste herní, kasín a F1 len Brit Reggie Doherty, no ešte z prelomu 19. a 20. storočia (1897 – 1899 a 1902 – 1904). Celkovo si španielsky antukový dominátor Nadal pripísal 34. turnajový titul v súčte ATP Grand Slamu a olympijských hier, zároveň 14. z prestížnej série ATP World Tour Masters 1000 a celkovo tretí v tomto roku. Srbský vyzývateľ Djokovič sa napriek skvelému výkonu nedočkal v dvadsiatom finále trinásteho titulu na hlavnom okruhu. Proti Nadalovi má 21-ročný belehradský rodák po nedeli bilanciu 4:12. Nadal vylepšil svoj antukový zápis za ostatných päť rokov na neuveriteľných 137:4. Finále prvého z antukových vrcholov ponúklo famózny tenis v podaní oboch aktérov. Djokovič vstúpil do zápasu výborne. Zverenec Mariána Vajdu viedol 3:1, no set prehral 3:6, keď sa zdalo, že ho až príliš limituje boľavý chrbát. Po rozmasírovaní sa však vrátil do deja ako lepší hráč. Sústredenou ofenzívou vo výmenách, kvalitnými returnami a spoľahlivým servisom nedal najťažšiemu súperovi v druhom sete šancu a zvíťazil v ňom hladko 6:2. V rozhodujúcom treťom dejstve už na dvorci suverénne dominoval favorizovaný Nadal a vyhral ho jednoznačne 6:1.

Dvojhra – finále: Rafael Nadal (1-Šp.) – Novak Djokovič (3-Srb.) 6:3, 2:6, 6:1 za 163 minút