Webnoviny - Svet

Nadal takmer ukončil kariéru a dal sa na golf

WEBNOVINY.SK

MADRID 22. augusta (WEBNOVINY) – Desaťnásobný grandslamový víťaz Rafael Nadal takmer v roku 2005 pre zranenie nohy ukončil tenisovú kariéru a uvažoval o prechode do profesionálneho golfu. Lekári mu vtedy diagnostikovali vážne zranenie ľavej nohy. V tom čase bol Nadal bez chuti do života a uvažoval aj o odchode z tenisovej scény. Španiel to priznal vo svojej autobiografii.

„Noha je teraz pod kontrolou, ale nesmiete zaspať na vavrínoch,“ uviedol Nadal.

Biografia ´Rafa: Môj príbeh´ vyjde v utorok na zámorskom trhu. Španiel v nej spomína na svoje súboje s Rogerom Federerom, ale problémy mimo dvorcov. Priznal aj, že za slabšou sezónou 2009 bol aj rozchod jeho rodičov, ktorý musel stráviť v civilnom živote.

"Dozvedel som sa o tom po triumfe na Australian Open. Šokovalo ma to. Rodičia boli oporným stĺpom môjho života, ktorý sa náhle rozdrobil. Kontinuita, ktorú natoľko vyznávam, sa zrazu rozdelila na dve polovice. Musel som sa vyrovnať s emočným šokom. Celý môj svet sa destabilizoval a prvý raz sa stalo, že kontakt medzi jednotlivými členmi rodiny vzbudzoval obavy. Nik z nás nevedel, ako vlastne reagovať.

Zvláštne je, že na moju hru to nemalo okamžitý efekt. Viezol som sa na pozitívnej výsledkovej vlne, ktorá neopadla ešte niekoľko mesiacov. Cítil som nadšenie z úspechov, ale vnútorne už to bolo rozkývané. Mal som čoraz horší prístup, zmocňovali sa ma depresie, chýbal mi entuziazmus. Na dvorci som bol tenisovým automatom, ale vnútorne som stratil všetku lásku. Možno som nemal štartovať na Roland Garros. Prehra s Robinom Söderlingom ma v tomto zmysle posunula za určitú hranicu. Príšerne smutný som sa odhlásil z Wimbledonu. Bezprostredným dôvodom síce bol stav mojich kolien, ale vedel som, že základ toho celého sa nachádza v duši," píše Nadal.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM