Lucia Lauková Regióny Krimi

Naháňačka ako z filmu: Policajti v Spišskej chytili medzinárodne hľadaného muža, FOTO

V spišskonovoveských uliciach sa strhla policajná naháňačka. To ešte polícia nevedela, že v prenasledovanom aute sedí medzinárodne hľadaná osoba.

Ilustračný obrázok k článku Naháňačka ako z filmu: Policajti v Spišskej chytili medzinárodne hľadaného muža, FOTO
5
Galéria

Policajná naháňačka sa odohrala v piatok 4. októbra krátko po 21.30 hodine. Informovala o tom krajská polícia v Košiciach na sociálnej sieti.

Pohotovostná motorizovaná jednotka zo Spišskej Novej Vsi chcela zastaviť BMW kvôli osvetleniu, ktoré nebolo podľa polície v súlade s predpismi.

„Policajti na zastavenie vozidla použili výstražné svetelné a zvukové zariadenie a znamenie „STOP“, vodič však nereagoval, naopak, zrýchlil a v spišskonovo­veských uliciach policajtom unikal,“ opisuje udalosti krajská polícia.

Hliadky podľa polície prenasledovali unikajúce vozidlo a snažili sa ho zablokovať služobnými vozidlami, vodič však na výzvy polície nereagoval, bezohľadnou a riskantnou jazdou pokračoval ďalej.

„Následne pri tzv. Levočskej bráne v Spišskej Novej Vsi nezvládol vo vysokej rýchlosti riadenie vozidla, pri brzdení dostal šmyk a prednou časťou vozidla narazil do kovového stĺpika. Vodič však z miesta ušiel,“ pokračuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach.

Ako dodáva polícia muž sa hliadkam snažil stratiť v uličkách, niekoľkokrát počas úteku spadol, avšak na Baníckej ulici mu už cestu skrížila hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky, ktorá muža, kladúceho aktívny odpor, za pomoci donucovacích prostriedkov zadržala.

„Následne bol muž prevezený na policajné oddelenie k ďalšej realizácii, kde policajti zistili totožnosť unikajúceho muža. Išlo o 37-ročného miestneho muža, ktorého policajti podrobili aj dychovej skúške na zistenie požitia alkoholu s negatívnym výsledkom,“ uvádza krajská polícia na sociálnej sieti.

Dôvod úteku prenasledovaného muža bol polícii onedlho známy. „Ďalšími vykonávanými procesnými úkonmi bolo zistené, že na Juraja je vydaný Európsky príkaz na zatknutie, ktorý vydal súd v Chomutove (Česká republika) za zločin krádeže vlámaním,“ dodáva krajská polícia.

Muž sa podľa polície sťažoval na bolesť v kolene, ktorú si spôsobil pádom počas úteku pred policajnými hliadkami. Ošetrili ho v spišskonovoveskej nemocnici, kde bol zároveň na zistenie požitia inej návykovej látky podrobený aj toxikologickému vyšetreniu.

„Po vykonaní všetkých potrebných úkonov bol muž umiestnený do cely policajného zaistenia,“ uviedla na záver košická krajská polícia.

Naháňačka ako z filmu: Policajti v Spišskej chytili medzinárodne hľadaného muža,
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM