Webnoviny - Svet

Naháňačka ako z filmu: Vodič utekal polícii, museli strieľať

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 15. marca (WEBNOVINY) – Po policajnej naháňačke, pri ktorej museli použiť aj varovné výstrely, skončil v rukách polície 39-ročného muž, zaistili aj dve autá.

Začalo sa to v Malackách. Hliadka chcela skontrolovať vodiča jazdnej súpravy, ten však ich snahy ignoroval. Vodič VW dupol na plyn a v bezohľadnej jazde si to namieril na Pezinskú Babu.

Ako agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Petra Hrášková, ďalšie policajné hliadky následne zatarasili cestu v smere od Pezinka. Keď šofér pochopil, že sa autom ďalej nedostane, vystúpil a začal utekať cez pole.

Policajti vystrelili tri varovné výstrely, muža zadržali a keďže sa odmietal vzdať, spacifikovali ho donucovacími prostriedkami. Vodič mal na svojom aute značky, ktoré patrili inému autu.

Na prívesnom vozíku viezol VW Touran, ktorý bol vedený ako ukradnutý v piatom bratislavskom okrese. Policajti navyše zistili, že muž je okrem iného podozrivý aj z marenia výkonu úradného rozhodnutia, minulý rok totiž dostal dvojročný zákaz jazdiť. Prípad polícia vyšetruje.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM