Webnoviny - Svet

Najhľadanejší Slovák Karol Mello popíjal pivo v centre Prahy

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 11. júna (WEBNOVINY) – Na verejnom mieste v centre Prahy sa pred pár mesiacmi pohyboval najhľadanejší Slovák Karol Mello, informuje denník SME.

Fotografiu, ktorá ho zachytáva, získal český denník Mladá fronta Dnes.

Záber je zo známej pražskej pivnice U Zlatého tygra. Karol Mello sedí so skupinou mužov vo výraznom červenom tričku, popíja pivo vo verejnej časti podniku.

„Podľa našich zdrojov je fotka z jesene 2011. Urobil ju podnikateľ Čestmír Vašák, ktorý je spolumajiteľom nevestinca Escade v pražských Nusliach,“ povedal pre SME reportér Jaroslav Kmenta.

Na jeseň 2011 bol Karol Mello už niekoľko mesiacov na úteku. Európsky zatykač na neho súd vydal vlani v júli. Práve v tom čase bývalý šéf prokuratúry oznámil, že polícia mala informácie o pobyte Karola M. v Kosove.

Podľa Sme pre nezhody medzi políciou a Generálnou prokuratúrou však zmizol ako už niekoľkokrát v minulosti. Pre Karola M. podľa denníka teda zrejme nebol problém vycestovať z Kosova, odkiaľ je vydávanie zločincov problematické. Následne žil v susednom Česku.

Miesto jeho súčasného pobytu nie je známe. Polícia sa teraz nechce vyjadrovať, či má informácie o jeho pohybe. Neodpovedala ani na otázku, či vie, že sa zdržiaval v Česku. „Vzhľadom na taktiku pátracej činnosti po týchto osobách nie je vhodné zverejňovať akékoľvek čiastkové informácie,“ odpovedala Denisa Baloghová z policajného prezídia.

Karol Mello je obžalovaný z organizovania atentátu, pri ktorom v roku 2004 v Moste pri Bratislave omylom zastrelili mladú ženu s dieťaťom. Proces pokračuje v jeho neprítomnosti. V máji ho polícia obvinila aj z vraždy jedného z bývalých silných mužov bratislavského podsvetia Petra Čongrádyho, ktorého zastrelili v roku 2004.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM