Webnoviny - Svet

Najkontroverznejší obal albumu má raper Paris

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 28. decembra (WEBNOVINY) – Britský hudobný online magazín Gigwise zverejnil rebríček najkontroverznej­ších obalov albumov posledného desaťročia – tzv. nultých rokov. V „najlepšej“ desiatke dominuje téma posmechu nad útokmi na Svetové obchodné centrum z roku 2001, ktoré na obaloch zosmiešňovali mnohí interpreti. Prvé miesto prisúdil Gigwise sanfranciskému raperovi Parisovi a jeho piatemu štúdiovému albumu s titulom Sonic Jihad (2003), na ktorého obale smeruje lietadlo na Biely dom – sídlo prezidenta Spojených štátov amerických. Raper Paris je bývalým členom Islamského národa – amerického združenia moslimov černošského pôvodu, a okrem toho veľký kritik vlády bývalého prezidenta Georgea W. Busha, ktorý je podľa hudobníka zodpovedný za útoky z 11. septembra 2001.

Na druhé miesto zaradili autori rebríčka obal nahrávky Our Lady Of Annihilation punk-rockovej formácie Most Precious Blood. Autor Justin Boruki na ňom zobrazuje Pannu Máriu s rozpaženými rukami a svätožiarou, ktorá má okolo pása upevnenú trhavinu a časovač a je pripravená spáchať samovražedný atentát. Tretie miesto patrí oaklandskej hip-hopovej skupine The Coup a obalu jej CD Party Music (2001). Dvojica raperov na nej počúva hudbu a pôsobí uvoľneným dojmom a to napriek tomu, že v pozadí padá newyorské Svetové obchodné centrum. Očividný rasistický podtón má obal nahrávky Bl_ck B_st_rds (2001) skupiny KMD, kde je obesená čierna kreslená postavička.

Do prvej desiatky sa vmestili aj covery albumov metalových skupín Ministry či Slayer. Na ďalších priečkach sa umiestnili napríklad obaly ostatných nahrávok nemeckej kapely Rammstein, progresívnych Dream Theater, či populárneho rapera Nasa.

Top 10 najkontrover­znejších obalov hudobných albumov „nultých“ rokov (2000 – 2009) podľa britského magazínu Gigwise:

  1. Paris – Sonic Jihad (2003)
  2. Most Precious Blood – Our Lady Of Annihilation (2003)
  3. The Coup – Party Music (2001)
  4. KMD – Bl_ck B_st_rds (2001)
  5. Ministry – Rio Grande Blood (2006)
  6. Lividity – Used, Abused and Left For Dead (2006)
  7. Leftover Crack – Fuck World Trade (2004)
  8. The Lost Children of Babylon – The 911 Report – The Ultimate Conspiracy (2005)
  9. Liars – It Fit When I Was A Kid EP (2005)
  10. Slayer – The Christ Illusion (2006)

Foto: www.guerrillafunk.com

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM