Webnoviny - Svet

Najlepšie zarábajúcim mužom šoubiznisu je Tyler Perry

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 13. septembra (WEBNOVINY) – Najlepšie zarábajúcim mužom v zábavnom priemysle je podľa časopisu Forbes Tyler Perry. Na vrchol rebríčka sa dostal s príjmami 130 miliónov dolárov (v prepočte 95,16 milióna eur), ktoré si na svoje konto pripísal od mája 2010 do mája 2011. Štyridsať­dvaročný Tyler Perry, ktorý pôsobí ako herec, režisér, scenárista, producent, spisovateľ, autor divadelných hier i skladateľ, vo svojich filmoch a seriáloch často účinkuje ako Mabel „Madea“ Simmons. Perry je pritom jedným z dvoch hercov, ktorí sa dostali do tohtoročnej desiatky najlepšie zarábajúcich mužov v zábavnom priemysle podľa Forbes. Tým druhým je Leonardo DiCaprio na ôsmej priečke, ktorého zárobky v sledovanom období dosiahli 77 miliónov dolárov (v prepočte 56,36 milióna eur) vďaka mimoriadne úspešným snímkam Prekliaty ostrov (2010) a Počiatok (2010).

Na druhej priečke sa umiestnil producent Jerry Bruckheimer, známy aj ako Mr. Blockbuster, so zárobkami 113 miliónov dolárov (v prepočte 82,72 milióna eur). Napriek tomu, že v roku 2010 uviedli kiná dva z jeho finančne menej úspešných filmov Čarodejov učeň a Princ z Perzie: Piesky času, toto leto prinieslo očakávaný štvrtý film zo série Pirátov Karibiku s podtitulom V neznámych vodách, ktorého celosvetové tržby z kín prekročili miliardu dolárov a zaradil sa tak na ôsmu priečku finančne najúspešnejších filmov v dejinách. Bruckheimer okrem toho stojí za viacerými úspešnými televíznymi projektmi, ako dobrodružná reality šou The Amazing Race (2001), ktorej devätnástu sériu začnú v USA vysielať 25. septembra, či kriminálne seriály pod hlavičkou C.S.I. – Kriminálka Las Vegas (2000), Kriminálka Miami (2002) a Kriminálka New York (2004).

Tretia priečka patrí legendárnemu americkému režisérovi a producentovi Stevenovi Spielbergovi so zárobkami 107 miliónov dolárov (v prepočte 78,32 milióna eur). Koncom tohto roka sa do kín dostanú hneď dve snímky, ktoré režíroval po trojročnej pauze – vojnová dráma War Horse a očakávané animované Tintinove dobrodružstvá. Na štvrtej priečke je jediný muzikant v zozname – 64-ročný Angličan Elton John so sto miliónmi dolárov (v prepočte 73,2 milióna eur). Prvú päťku uzatvára anglický producent Simon Cowell, známy ako nemilosrdný porotca súťaží American Idol a X Factor, s 90 miliónmi dolárov (v prepočte 65,88 milióna eur).

Desať najlepšie zarábajúcich mužov v zábavnom priemysle podľa magazínu Forbes:

  1. Tyler Perry – 130 miliónov dolárov
  2. Jerry Bruckheimer – 113 miliónov dolárov
  3. Steven Spielberg – 107 miliónov dolárov
  4. Elton John – 100 miliónov dolárov
  5. Simon Cowell – 90 miliónov dolárov
  6. James Patterson – 84 miliónov dolárov
  7. Dr. Phil McGraw – 80 miliónov dolárov
  8. Leonardo DiCaprio – 77 miliónov dolárov
  9. Howard Stern – 76 miliónov dolárov
  10. Tiger Woods – 75 miliónov dolárov
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM