Webnoviny - Svet

Najlepšou školou z filmu je podľa Premiere.com Ridgemont High

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 12. septembra (WEBNOVINY) – Filmový portál Premiere.com zostavil rebríček najlepších škôl známych z filmov. Na čele je Ridgemont High zo snímky Bitka na Ridgemont High (1982). Podľa redaktorov internetovej stránky sa „v tomto svete "húliči“ kamarátia s futbalistami a krásne dievčatá ako Jennifer Jason Leigh randia so „šprtmi“. Učitelia vyzerajú, že sa naozaj zaujímajú o to, či sa študenti učia".

Snímku s oscarovým Seanom Pennom v hlavnej úlohe nakrúcali na troch losangeleských stredných školách. Príbeh spracoval scenárista Cameron Crowe podľa svojich zážitkov na Clairemont High School v San Diegu, kde strávil jeden rok, keď robil výskum pre svoju knihu.

Druhú priečku obsadila Faber College z komédie Študentský zverinec (1978). Film s Johnom Belushim v hlavnej úlohe nakrúcali na The University of Oregon, ktorá už mala s filmovými štábmi skúsenosti. V roku 1967 tam totiž vznikala snímka Absolvent (1967).

Na treťom mieste je Ozajstný génius (1985), kde rebela Chrisa z univerzity Pacific Tech stvárnil Val Kilmer. V záberoch zo školského prostredia sú v skutočnosti priestory kalifornských Occidental College a Pomona College.

Na štvorke je Adams College z Pomsty šprtákov (1984) v réžii Jeffa Kanewa. Snímku nakrúcali na arizonskej univerzite, do svojich klubovní filmárov dokonca vpustilo bratstvo Alpha Gamma Rho a sesterstvo Chi Omega.

Prvú päťku uzatvára nemenovaná stredná škola v Chicagu z akčnej komédie Risky Business (1983), kde si zahral vtedy 21-ročný Tom Cruise. Zábery v školskom prostredí nakrúcali na Niles East High School.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM