Rastislav Búgel Správy Rôzne

Najnovší prieskum slovenských rádií: TIETO stanice sú najpočúvanejšie

Aj vy radi počúvate rozhlasové stanice? Pozrite si, ako dopadli v najnovšom prieskume.

Ilustračný obrázok k článku Najnovší prieskum slovenských rádií: TIETO stanice sú najpočúvanejšie
Zdroj: TASR

Najpočúvanejším rádiom na Slovensku zostáva stále Rádio Expres. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu spoločnosti Median SK. Najviac respondentov, a to 34,4 percenta, v ňom deklarovalo, že v predchádzajúci týždeň počúvali práve toto rádio.

Na druhej priečke skončilo Rádio Slovensko s 28,7 percentami a tretie je Fun rádio s 23,6 percentami. Štvrté miesto obsadilo Rádio Jemné (16,1 percenta) a piata priečka patrí Rádiu Europa 2 (15,2 percenta). Nasledujú Rádio Vlna (12,5 percenta) a Rádio Regina (12,4 percenta).

Najväčší podiel na trhu dosiahlo Rádio Expres (22,7 percenta). Druhý najväčší malo Rádio Slovensko (20,5 percenta) a na treťom mieste skončilo Fun rádio (12,3 percenta). Štvrtý najväčší trhový podiel zaznamenalo Rádio Regina (7,8 percenta), nasledujú Rádio Jemné (7,7 percenta), Rádio Europa 2 (7,2 percenta) a Rádio Vlna (6,8 percenta). Ostatné rozhlasové stanice mali 15,1-percentný podiel na trhu.

Najnovší prieskum Radioprojekt uskutočnila agentúra od 26. júna do 17. septembra na vzorke 3302 respondentov. Ukázal tiež, že každý deň počúvajú rádio takmer tri milióny ľudí.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM