Webnoviny - Svet

Najpredávanejší model v rámci šrotovného

WEBNOVINY.SK

Foto: ŠKODA AUTO Slovensko BRATISLAVA 20. januára (WBN/PR) – Škoda Fabia sa stala najpredávanejším modelom v rámci prvej a druhej vlny šrotovného na Slovensku. Pri kúpe nového automobilu Škoda Fabia si štátnu dotáciu (tzv. šrotovné) uplatnilo spolu až 4 667 zákazníkov. Vyplýva to zo súhrnnej štatistiky, ktorú zverejnilo Združenie automobilového priemyslu SR.

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo pripraviť ponuku, ktorá presvedčila slovenských zákazníkov, aby svoje staré auto vymenili za nové. Aj vďaka ich rozhodnutiu sa výrazne omladil vozový park na Slovensku, čo prinieslo vyššiu bezpečnosť a ekologickejšiu osobnú dopravu. Všetkým našim dlhoročným aj novým zákazníkom ďakujeme za dôveru a prajeme mnoho šťastných kilometrov,“ uviedol Robert Baumgartner, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Z celkového počtu 4 667 vozidiel Škoda Fabia predaných so šrotovným bolo 1 091 automobilov vo verzii Combi. V poradí podľa počtu predaných vozidiel s uplatnením štátnej dotácie ďalej nasledovali modely Octavia , Roomster, Octavia Tour, Superb a Yeti, ktorý prišiel do predaja až na jeseň minulého roka.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM