Zo Slovenska

Najprísnejšie pravidlá nosenia rúška: V týchto okresoch si ho nezabudnite ani vonku!

Povinné prekrytie horných dýchacích ciest, a to buď rúškom, respirátorom, šálom alebo šatkou. Aké sú pravidlá v jednotlivých okresoch?

Ilustračný obrázok k článku Najprísnejšie pravidlá nosenia rúška: V týchto okresoch si ho nezabudnite ani vonku!
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Od pondelka (8. 11.) sa opäť sprísňujú opatrenia podľa farby okresu. Prísnejšie podmienky sa vzťahujú aj na nosenie rúšok, tie najstriktnejšie platia v bordových a čiernych okresoch. Pripomenula to hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková.

Oranžové a červené okresy

V oranžových okresoch je prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom, rúškom, šálom alebo šatkou povinné v interiéroch vrátane prostriedkov verejnej dopravy a taxíkov. Povinné je aj na hromadných podujatiach, a to aj v exteriéri.

V červených okresoch je v interiéroch vrátane prostriedkov verejnej dopravy a taxíkov povinný respirátor. V exteriéri platí povinné prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom, rúškom, šálom alebo šatkou na hromadných podujatiach.

Viac správ

V exteriéri takto!

V bordových a čiernych okresoch sú pravidlá najprísnejšie. „V interiéroch vrátane prostriedkov verejnej dopravy a taxíkov je povinné mať na nose aj ústach respirátor. V exteriéri platí povinné prekrytie horných dýchacích ciest, a to buď rúškom, respirátorom, šálom alebo šatkou, ak ste od cudzích osôb menej ako dva metre,“ pripomenula Račková.

Od pondelka (8. 11.) budú v oranžovej farbe dva okresy, v červenej sedem. Celkovo 34 okresov bude v bordovej farbe, v čiernej ich bude 36.

ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM