Filip Chudý Správy Regióny Rôzne

Najväčšia škola v Považskej sa dočkala: Verejnosť si ešte počká, VIDEO a FOTO

Iba jediná základná škola v Považskej Bystrici nemala doteraz svoje ihrisko, ale to sa už zmenilo. Budú ho môcť využívať aj obyvatelia?

Ilustračný obrázok k článku Najväčšia škola v Považskej sa dočkala: Verejnosť si ešte počká, VIDEO a FOTO
13
Galéria

Základná škola (ZŠ) Slovenských partizánov je síce najväčšia považskobystrická škola, navyše koncom minulého roka bola podľa INEKO treťou najlepšie hodnotenou ZŠ na Slovensku, ale až doteraz ako jediná v našom meste nemala vybudované vonkajšie ihrisko. Tento problém si uvedomovala aj dlhoročná riaditeľka školy Iveta Štiborová, ktorá to spolu s rodičmi chcela zmeniť. Dva roky sa o to intenzívne snažili, počas leta podalo pomocnú ruku aj mesto a za mesiac vyrástlo v areáli školy nové multifunkčné ihrisko s umelým športovým povrchom vhodné najmä na loptové hry, ktoré slávnostne otvorili 11. septembra.

Vyžadovalo si to investíciu približne 46 000 eur, škola prispela sumou 15 000 eur, zvyšok dofinancovalo mesto. Svoj podiel dodala škola podľa slov riaditeľky prevažne z príspevkov 2%, ktoré poukazáli učitelia, rodičia, aj priatelia školy. Vďaka ihrisku sa zlepšia možnosti športového využitia mládeže, športovcov a ostatných obyvateľom v tejto časti mesta. Ale obyvatelia si ešte budú musieť na jeho používanie počkať.

„Zatiaľ bude ihrisko využívať iba škola. Obyvatelia a hlavne deti z Rozkvetu, ktorí tu budú chcieť športovať v poobedňajších hodinách, si trochu ešte budú musieť počkať, keďže sem chceme osadiť kameru mestskej polície, čo by malo byť v najbližších dňoch,“ informoval primátor mesta Karol Janas.

Podľa jeho slov by mala mať každá ZŠ v Považskej Bystrici už svoje ihrisko. „Toto bola posledná ZŠ v meste, ktorá ešte nemala ihrisko. Ale niektoré školy majú zároveň ihriská staré niekoľko desaťročí, čiže aj tam sa bude musieť rekonštruovať, čo postupne plánujeme,“ povedal primátor s tým, že keďže väčšina ihrísk je z asfaltu, budú sa baviť s vedeniami jednotlivých škôl, či budú chcieť vymeniť povrch a prípadne za aký. No Janas doplnil, že školy aktuálne požadujú skôr riešenie iných svojich problémom, ktoré s nimi konzultujú. Okrem ZŠ Slovenských partizánov žiadna ako akútny neuvádzala potrebu nového ihriska. V krátkom čase by mali iné typy ihrísk vyrásť v Podvaží a na SNP.

Radosť žiakov ZŠ Slovenských partizánov: Škola sa dočkala svojho ihriska
1
Galéria

Žiaci V. ZŠ doteraz vonku využívali na cvičenie trávnatú plochu v areáli školy, v nedávnej minulosti aj ihrisko v blízkosti školy. Ďalej priestor pred archívom, kde sa hádzalo kriketkou, ale odkedy jedna trafila auto, stiahli sa už iba do priestorov školy. „Som veľmi šťastná, že sa to po 40-tich rokoch podarilo a máme vlastné športovisko,“ dodala Štiborová s tým, že v minulosti boli plány, aby sa škola postavená v roku 1976 dobudovala aj o ihriská, ale po roku 1989 padli.

V Považskej Bystrici vyrástlo nové ihrisko: Dočkala sa najväčšia škola v meste
13
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Nový školský rok prichádza: Akými obnovami prešli školy v Považskej? FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM