Webnoviny - Svet

Najväčším úspechom pre envirorezort je uvoľnenie eurofondov

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 12. júla (WEBNOVINY) – Minister životného prostredia Peter Žiga považuje za najväčší úspech za prvých 100 dní pôsobenia na čele rezortu uvoľnenie čerpania európskych peňazí z Operačného programu Životné prostredie.

Pre agentúru SITA to uviedol hovorca ministerstva životného prostredia Maroš Stano.

Envirorezort tiež považuje za zásadný a transparentný predaj emisných kvót, či prerozdeľovanie európskych peňazí a peňazí z Envirofondu na podporu kvalitných projektov.

„Pracovať bude aj na strategických dokumentoch, ako je Stratégia environmentálnej politiky alebo Koncepcia environmentálnej výchovy a vzdelávania,“ informoval hovorca.

Vrátiť envirorezortu autoritu, otvoriť diskusiu a začať prípravu najdôležitejších zákonov, ako aj snaha nastaviť fungovanie celého rezortu tak, aby sa zvýšila jeho efektivita.

Na tieto kroky sa podľa Stana sústredilo súčasné vedenie ministerstva životného prostredia počas prvých 100 dní novej vlády Roberta Fica.

Nové vedenie rezortu tiež rozbehlo prípravu a diskusiu k zásadným zákonom rezortu – najmä zákonu o ochrane prírody a prijateľnej a účinnej podobe zákona o odpadoch.

„Prioritou je odvrátiť hrozbu sankcií Slovenska od Európskej únie a nastaviť pravidlá na dlhšie obdobie,“ poznamenal Stano.

Ministerstvo životného prostredia chce v najbližšom období riešiť aj ďalšie výzvy.

„Ide predovšetkým o premyslenú prácu na účinnej protipovodňovej ochrane, odstraňovanie environmentálnych záťaží a komplexnú zonáciu národných parkov,“ uzavrel pre agentúru SITA hovorca ministerstva životného prostredia Maroš Stano.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM