Webnoviny - Svet

Najvyhľadávanejším filmom na Googli je Čierna labuť

WEBNOVINY.SK

Hlavnú úlohu v snímke Čierna labuť si zahrala aj Natalie Portman.Foto: SITA/APBRATISLAVA 24. februára (WEBNOVINY) – Najvyhľadávanejším filmom spomedzi tohtoročných kandidátov na Oscara na Googli je Čierna labuť (2010) režiséra Darrena Arronofského. Z globálnych štatistík Googlu tiež vyplýva, že ľudia z oscarových kandidátok najčastejšie bažia po informáciách o Natalie Portman, ktorá v tejto snímke stvárnila hlavnú postavu baleríny Niny. Keby o držiteľoch Oscarov nerozhodovali členovia americkej Akadémie filmových umení a vied, ale štatistiky najvyhľadávanejších výrazov na internete, medzi hercami v hlavnej úlohe by uspel James Franco za film 127 hodín (2010). V kategóriách najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe sú najhľadanejšími na Googli herečka Amy Adams a herec Christian Bale. Obaja sú na Oscara nominovaní za výkon v športovej dráme The Fighter (2010).

Zoznamu kandidátov na Oscara v aktuálnom ročníku vládne britská historická dráma Kráľova reč s dvanástimi nomináciami. Desiatku snímok, ktoré sa uchádzajú o cenu pre Najlepší film, tvoria spolu s ňou westernová dráma Skutočná guráž, životopisná snímka Sociálna sieť o začiatkoch Facebooku, sci-fi triler Počiatok, psychologický triler z baletného prostredia Čierna labuť, športová dráma Fighter, dramédia Decká sú v pohode, animovaný film Toy Story 3: Príbeh hračiek, dobrodružná životopisná dráma 127 hodín a dráma Zmrznutá kosť. Kráľova reč však na Googli patrí medzi najmenej vyhľadávané snímky spomedzi všetkých desiatich kandidátov. Sledovať štatistiky filmov, hercov, herečiek a ďalších kandidátov na Oscara môžu ľudia v súčasnosti na špeciálnej stránke Oscar Search Trends. Po minulé roky sa najhľadanejšie filmy často stali aj víťazmi zlatých sošiek. Slávnostný ceremoniál odovzdávania Oscarov sa uskutoční 27. februára v hollywoodskom Kodak Theatre.

Slovenskí užívatelia Googlu v roku 2010 spomedzi všetkých filmov najviac vyhľadávali kinohit Avatar (2009) Jamesa Camerona. Veľký záujem bol aj o vyhľadávanie trailera k tomuto filmu, ktorý obsadil prvé miesto medzi najvyhľadávanejšími trailermi za rok 2010. V prvej desiatke vo filmovej kategórii skončil na treťom mieste slovenský BratislavaFilm (2009). Z českých bola najúspešnejšia snímka Kajínek (2010), ktorá sa umiestnila na 6. mieste.

Agentúru SITA informovala Daša Tkáčová zo spoločnosti Grayling Slovakia.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM