han Krimi

NAKA zaistila stredoškoláka: Je za tým TERORIZMUS? Doma mal látky na výrobu výbušnín!

Policajti po štvrtkovej (8. 6.) razii na jednej zo stredných škôl v Košiciach obvinili žiaka zo závažných zločinov!

Ilustračný obrázok k článku NAKA zaistila stredoškoláka: Je za tým TERORIZMUS? Doma mal látky na výrobu výbušnín!
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

O aké zločiny ide?

Zo zločinov niektorých foriem účasti na terorizme a rozširovania extrémistického materiálu, a to v súbehu s prečinom prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PPZ) Denisa Bárdyová. Vyšetrovateľ navrhuje väzobné stíhanie.

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vykonali akciu pod krycím názvom Frajer v súčinnosti s Útvarom osobitného určenia PPZ (Lynx Commando). „Policajti akciu vykonali na základe operatívnych poznatkov, ako aj poznatkov zabezpečených od zahraničných vyšetrovacích orgánov. Polícia úzko spolupracovala aj s členmi pedagogického zboru školy,“ uviedla Bárdyová.

Počas domových prehliadok policajti okrem iného zaistili chemické látky, ktoré je možné použiť pri výrobe výbušnín a pyrotechniky, dátové nosiče, výbušninu (trhavinu), ako aj návod na výrobu bômb.

Čo ešte zistili

Riaditeľ Obchodnej akadémie na Watsonovej ulici v Košiciach Peter Országh potvrdil, že k razii došlo na tejto škole. „Košický samosprávny kraj (KSK) ako zriaďovateľ školy zatiaľ nemá od NAKA bližšie informácie, ktoré by sa týkali podozrenia alebo ďalších krokov vo vyšetrovaní,“ povedal pre TASR hovorca KSK Michal Hudák s tým, že samotný zásah na škole prebehol pokojne a bez nutnosti využitia donucovacích prostriedkov.

Osoba po vyzvaní príslušníkmi NAKA podľa jeho slov opustila areál školy v ich sprievode. „KSK je v intenzívnom kontakte so školou a bude v celej veci maximálne súčinný,“ dodal.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

KLIKNITE aj na tieto články:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM