Aktualizované Krimi

NAKA zrušila obvinenie Jaroslava Naďa: Svedok zmenil výpoveď

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zrušil obvinenie Jaroslava Naďa z OĽaNO za ohrozovanie utajovanej skutočnosti. Hlavný svedok mal totiž zmeniť svedectvo. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Ilustračný obrázok k článku NAKA zrušila obvinenie Jaroslava Naďa: Svedok zmenil výpoveď
Zdroj: TASR

Naď pre TASR uviedol, že informáciu ešte nemá potvrdenú, sám sa o nej dozvedel zo sociálnej siete. V pondelok (2. 12.) pôjde ráno opätovne na NAKA.

Polícia Naďa obvinila v novembri pre ohrozovanie utajovanej skutočnosti. Trestného činu ohrozovania utajovanej skutočnosti sa mal dopustiť pýtaním sa niekoho z „bezpečnostného prostredia“ otázku súvisiacu s kauzou bývalého dôstojníka ruskej rozviedky GRU Sergeja Skripaľa. Odpoveď nedostal.

Svoje obvinenie považoval za absurdné a nepodložené.

Za oznamovateľa údajných trestných činov označil šéfa Vojenského spravodajstva Jána Balciara. Ten naňho podal ešte jedno trestné oznámenie, ktoré sa týka jeho niekdajšieho podnikania. Obviňoval ho taktiež, že mal korumpovať novinára.

Vojenské spravodajstvo malo Naďa aj odpočúvať. Z tohto odpočúvania však podľa Naďa a Lipšica nevzišla žiadna trestnoprávna skutočnosť.

Predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) minulý týždeň zvolal aj mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady štátu.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM