Webnoviny - Svet

Nakrúcanie Dva a pol chlapa pre túto sezónu zrušili

WEBNOVINY.SK

Herci zo seriaálu Dva a pol chlapaFoto: SITA/AP BRATISLAVA 25. februára (WEBNOVINY) – Nakrúcanie populárneho komediálneho seriálu Dva a pol chlapa (2003) sa pre túto sezónu skončilo. Napriek tomu, že len nedávno tvorcovia potvrdili, že 28. februára začnú opäť nakrúcať, po slovných útokoch problémového herca Charlieho Sheena na spolutvorcu sitcomu Chucka Lorrea sa CBS a Warner Bros. Television rozhodli aktuálnu sezónu predčasne ukončiť.

Pre tento krok sa rozhodli po tom, ako sa Sheen vo štvrtkovej rozhlasovej Alex Jones Show pustil do Chucka Lorrea, ktorého po celý čas nazýval Chaim Levine (Lorreovo pôvodné meno je Charles Michael Levine, pozn. SITA). To však nebolo prekvapením, keďže sám Sheen v rozhovore povedal, že ho upozornili, že ak „zaútočí“ na vedenie, seriál zrušia. Štyridsaťpäťročný rodák z New Yorku pritom vo svojich slovných útokoch neobišiel ani organizáciu Anonymní alkoholici, scientológiu a médiá. Lorreovi uštedril niekoľko antisemitských poznámok a nazýval ho šarlatánom či hlúpym malým mužom. „Strávil som, tuším, takmer celé uplynulé desaťročie tým, že som bez námahy a zázračne premieňal plechovku na čisté zlato. A vďaka, ktorú za to dostanem, je, že sa tento šarlatán rozhodne nerobiť si svoju prácu, ktorou je písať,“ skonštatoval Sheen, ktorý po oznámení o zrušení nakrúcania na Lorrea zaútočil znovu prostredníctvom webovej stránky TMZ.com, ktorej poslal otvorený list. „Raz mu vrátim útok a tento malý kontaminovaný červ už nezadrží moju silu a nezadrží pravdu. Vyzývam mojich krásnych verných fanúšikov, ktorí sledovali túto šou takmer desaťročie, aby kráčali po mojom boku k spravodlivosti, aby sme napravili túto krivdu. Pamätajte, sú to moji ľudia, nie vaši. A budeme pokračovať spoločne,“ napísal Sheen.

Sitcom americkej televízie CBS nenakrúcali od 28. januára, kedy Sheen nastúpil na liečenie. Len deň predtým ho hospitalizovali v Los Angeles pre údajné bolesti brucha. Hercov hovorca to pripísal dlhoročným problémom s brušnou herniou, podľa susedov sa ale v hercovom dome divoko „žúrovalo“ asi 36 hodín a spoločnosť mu robilo minimálne päť žien. Herec pred časom povedal, že sa na pľac vráti najneskôr 1. marca, pretože má podpísanú zmluvu na dva roky. Portál TMZ.com však nedávno priniesol informáciu, že Sheen nemá v zmluve s tvorcami sitcomu klauzulu, na základe ktorej by ho mohli vyhodiť pre nevhodné správanie.

Štyridsaťpäťročný herec v seriáli Dva a pol chlapa stvárňuje postavu slobodného štyridsiatnika Charlieho, ktorý sa živí ako tvorca reklamných zvučiek. Za svoj výkon získal štyri nominácie na cenu Emmy a dve na Zlatý glóbus. Herec, ktorý je známy aj z filmov Čata (1986), Wall Street (1987), Mladé pušky (1988) či Horúce strely (1991) a jeho pokračovania, berie za jednu časť Dva a pol chlapa honorár 1,25 milióna dolárov. Do zrušenia nakrúcania bol teda najlepšie plateným seriálovým hercom na svete.

Informácie zverejnili webové stránky www.hollywoodreporter.com a www.people.com.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM