Webnoviny - Svet

Naomi Watts je zárukou najlepšej návratnosti investícií do filmu

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 8. októbra (WEBNOVINY) – Aj keď Angelina Jolie je najlepšie zarábajúcou herečkou na svete, zárukou najlepšej návratnosti investícií je pre štúdiá Naomi Watts. Do desiatky filmových hrdiniek so zárukou najväčšej návratnosti investícií sa z júlového rebríčka najlepšie zarábajúcich hviezd magazínu Forbes dostali len Jennifer Aniston a Meryl Streep. Zvyšných osem herečiek vybraných redakciou Forbes patrí k menej známym a ich zárobky za film sa pohybujú okolo piatich miliónov dolárov (zhruba 3,4 milióna eur) a menej. Väčšina z nich strieda veľkorozpočtové snímky a viac umelecky zamerané projekty.

Naomi Watts, ktorá si nedávno zahrala v snímke International, zarába na hollywoodske pomery relatívne málo. Za každý dolár (takmer 70 centov), ktorý dostala za svoje posledné tri veľké projekty, zarobili filmy priemerne 44 dolárov (zhruba 29 eur). Zásluhu na jej prvenstve má úspešná snímka King Kong (2005). O tri doláre nižšiu návratnosť majú snímky s Jennifer Connelly, hviezdou tohtoročného kinohitu Nie je z teba až tak paf, ktorá je na druhom mieste. Rachel McAdams si tretie miesto vybojovala vďaka tomu, že prijala úlohy v relatívne nízkorozpočtových snímkach ako Nočný let (2005) alebo Zápisník jednej lásky (2004), ktorým sa však v kinách darilo, aj keď sa nedostali medzi najväčšie hity. Za každý jej zarobený dolár získali filmy priemerne 30 dolárov (zhruba 20 eur).

Forbes vytvoril rebríček spomedzi stovky najväčších hollywoodskych hviezd. Každá z nich si musela zahrať v aspoň troch filmoch, s výnimkou animovaných, ktoré za uplynulých päť rokov premietlo minimálne 500 kín.

Informácia pochádza z webovej stránky www.forbes.com.

Desať herečiek so zárukou najväčšej návratnosti investícií do filmov podľa magazínu Forbes:

  1. Naomi Watts
  2. Jennifer Connelly
  3. Rachel McAdams
  4. Natalie Portman
  5. Meryl Streep
  6. Jennifer Aniston
  7. Halle Berry
  8. Cate Blanchett
  9. Anne Hathaway
  10. Hilary Swank

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM