Správy

Náročné zásahy záchranárov počas silvestrovskej noci: Petarda v oku chlapčeka aj opité deti!

Zdravotnícki záchranári absolvovali počas silvestrovskej noci (31.12.) 1463 zásahov.

Ilustračný obrázok k článku Náročné zásahy záchranárov počas silvestrovskej noci: Petarda v oku chlapčeka aj opité deti!
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

K najčastejším príčinám patrili problémy s tlakom, akútne bolesti brucha a sťažené dýchanie,“ informuje hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (ZZS) SR Alena Krčová.

Ako ďalej uviedla, zásahov pri úrazoch spôsobených neodbornou manipuláciou s pyrotechnikou bolo 12, z toho až šesť ich zaznamenali v Banskobystrickom kraji. „Najmladším pacientom bol deväťročný chlapec z Prešovského kraja, ktorému údajne hodili petardu do oka. Záchranári ho museli po ošetrení previezť do nemocnice,“ komentovala.

Pozitívne je podľa Krčovej to, že v porovnaní s predchádzajúcim Silvestrom sa počet takýchto prípadov znížil, keďže predošlý rok utrpelo zranenie 27 ľudí.

K častým silvestrovským príčinám zásahov patrí podľa jej slov aj otrava alkoholom. V tejto súvislosti pomohli záchranári 33 osobám, z toho až šiestim deťom. „V Prešovskom kraji sa ťažko opil 12-ročný chlapec a vzhľadom na jeho zdravotný stav musel byť prevezený do nemocnice,“ dodala s tým, že opäť ide o pokles, keďže počas predošlej silvestrovskej noci sa intoxikovalo alkoholom až 57 osôb.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Silvestrovská noc na Slovensku:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM