Zo Slovenska

Násilník Danko? Aktivista Katrinec je presvedčený o jeho hrubom správaní voči ženám

Aktivista Ivan Katrinec podal na generálnu prokuratúru podnet vo veci údajného násilia, ktorého sa mal dopustiť Andrej Danko voči svojej bývalej priateľke.

Ilustračný obrázok k článku Násilník Danko? Aktivista Katrinec je presvedčený o jeho hrubom správaní voči ženám
Zdroj: TASR

Katrinec je presvedčený o to, že predseda Národnej rady SR Andrej Danko sa dopustil násilia voči svojej bývalej priateľke Alexandre J. Informoval o tom dnes na tlačovej konferencii v Bratislave.

Incident sa mal podľa Katrinca odohrať 8. mája 2015 v bratis­lavskom podniku LeClub a následne aj vonku na Hviezdoslavovom námestí pred hotelom Carlton.

Tajomný záznam

Katrinec uviedol, že prokuratúre posunul informácie, ktoré mu „pristáli na stole“. Okrem iného aj o svedkoch incidentu. „Myslím, že prokurátor má dostatok informácií na to, aby ich predvolal a vypočul,“ objasnil.

Medializované video, ktoré má zachytávať udalosť, prokuratúra nedostala, aktivista ho nezverejnil ani na tlačovej konferencii. Vyhlásil, že ho nemá, videl ho však. Nevylúčil, že sa v blízkom období objaví.

Katrinec prehral a poskytol novinárom nahrávku muža s cudzím prízvukom, ktorý mal byť nepriamym svedkom incidentu. Priznal, že ide o nelegálne zhotovenú nahrávku, ktorú však zhotovil niekto iný.

Násilný Danko?

Aktivista zároveň uviedol, že má poznatky o tom, že sa Danko dopustil násilia aj voči ďalším ženám. Tie prokuratúre neoznámil. Vraj si ich najprv potrebuje zosumarizovať.

Predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko oznámil, že podá po návrate z pracovnej cesty na Cypre trestné oznámenie na lídra OĽaNO-NOVA Igora Matoviča a aktivistu Ivana Katrinca. Podľa Danka poškodzujú jeho meno. Katrinec i Matovič na Facebooku Danka obvinili z toho, že „vlani v máji zbil na ulici svoju priateľku“.

Ivan Katrinec
2
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM