Webnoviny - Svet

Názov Lipšicovho hnutia pôsobí arogantne, tvrdí Igor Matovič

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 4. septembra (WEBNOVINY) – Názov nového hnutia Daniela Lipšica Nová väčšina vyvoláva v lídrovi Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO) Igorovi Matovičovi negatívnu emóciu.

Ako povedal Matovič pre agentúru SITA, názov Lipšicovho hnutia pôsobí na neho dosť povýšenecky a arogantne.

“Som v úžase, že Lipšic sa prezentuje ako človek, ktorý povstal z ľudu a chce bojovať proti politikom, sponzorom strán a mafiánom v politike. Je zrazu právom rozčúlený v akom stave sa Slovensko nachádza a do akého ho politici priviedli, ale to nesedí s realitou, lebo je 14 rokov vrcholovým politikom,“ povedal Matovič, pričom upozornil, že Lipšic bol desať rokov podpredsedom KDH a dve volebné obdobia bol ministrom.

„Nemôže človek, ktorý je tiež zodpovedný za stav, v ktorom sa Slovensko nachádza, zrazu sa tváriť, že to nie ja, to oni. Stačí si spomenúť, že Lipšic mal dva roky v šuplíku spis Gorila a nič preto neurobil, aby sa vyšetrila. Začal byť veľkým bojovníkom proti Gorile až vtedy, keď to zverejnil niekto iný tesne pred voľbami. To mi hrdinské nepripadá, skôr vypočítavé,“ dodal Matovič.

Po oznámení vzniku nového politického hnutia poslancom NR SR Danielom Lipšicom museli podľa predsedu poslaneckého klubu strany Most-Híd Lászlóa Solymosa otvárať v centrále Smeru šampanské, alebo aspoň fľašu coca coly. Ako povedal Solymos pre agentúru SITA, pravicový volič očakáva spájanie a nie trieštenie.

Frešo: Dobrá správa pre socialistov

Podľa podpredsedu KDH Pavla Abrhana je cieľom kresťanských demokratov spolupráca a nie trieštenie pravicových síl.

„Preto budeme ďalej pracovať na vytvorení alternatívy proti Ficovi v rámci strán, ktoré sa hlásia k Ľudovej platforme. Ak sa nám podarí vytvoriť spolupracujúcu alternatívu proti vláde, môžeme byť úspešní,“ povedal pre agentúru SITA.

Štiepenie pravice je podľa predsedu SDKÚ-DS Pavla Freša dobrá správa pre vládnucich socialistov.

„Socialistov je možné poraziť len spájaním síl a aktívnou prácou na ponuke pre stredopravého voliča, nie vznikom nových a nových strán. Tento subjekt nemá žiadnu novú myšlienku, ktorá by sa nedala realizovať na pôde štandardných politických strán,“ povedal Frešo pre agentúru SITA.

Chce si splniť sen, tvrdí Galko

Podľa podpredsedu SaS Ľubomíra Galka každý má právo plniť si svoje sny. „Lipšic si chce splniť sen, má to právo, uvidíme, čo ukáže čas,“ uviedol Galko pre agentúru SITA. Keďže nové hnutie má byť konzervatívne, Galko nevidí stret pri budúcich voličoch.

Vznik novej strany ohlásili Daniel Lipšic a Jana Žitňanská v nedeľu. Letákmi už vyzývajú ľudí na zakladanie Občianskych koordinačných centier Novej väčšiny, ktorá si uvádza za názov skratku (nova). Tie potom by mali zastupovať hnutie v mestách a obciach.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM