NBA: Dallas opäť vyhral v Oklahome a je blízko postupu

Basketbalisti Oklahoma City a Dallasu počas vzájomného zápasu finále play-off Západnej konferencie zámorskej NBA. Foto: SITA/APOKLAHOMA CITY 24. mája (WEBNOVINY) – Päť minút pred koncom prehrávali o 15 bodov, ale napriek tomu zvíťazili. Basketbalisti Dallasu výborne zvládli koncovku pondelkového štvrtého duelu finále play-off Západnej konferencie v Oklahoma City, vďaka presnej streľbe vyrovnali a v predĺžení už nepustili Thunder k slovu.

Po víťazstve 112:105, druhom na palubovke súpera za sebou, upravili stav série na 3:1 a od postupu do finále zámorskej NBA ich delí jediné víťazstvo. Prvý mečbal majú k dispozícii už v stredu v domácom prostredí.

„V náročných zápasoch prichádzajú situácie, v ktorých súper otestuje vašu guráž a mentálnu silu. Toto bol jeden z nich. Odohrali sme jeden z kľúčových zápasov sezóny, na ktorý budeme určite spomínať,“ skonštatoval náhradník "Mavs“ Jason Terry. „Ak poviete, že vás to neprekvapilo, klamete. Prehrávať päť minút pred koncom o 15 bodov – v takých okamihoch môžete len dúfať, že sa stane niečo výnimočné,“ doplnil spoluhráča center Brendan Haywood.

Hviezdou zápasu bol dlhoročný líder Dallasu Dirk Nowitzki. Nemecký krídelník nastrieľal 40 bodov a po jeho trestných hodoch 16 sekúnd pred záverom riadneho hracieho času sa Mavericks prvý raz v zápase ujali vedenia. V drese Thunder zaznamenal Kevin Durant 29 bodov a 15 doskokov, no zároveň aj deväť stratených lôpt. „Ešte nie je koniec,“ odkázal po zápase najlepší strelec ostatných dvoch sezón fanúšikom. „Je to pre nás psychicky veľmi ťažká prehra. Ak vás neraní takýto zápas, tak potom už nič,“ dodal tréner Thunder Scott

Výsledok – pondelok: Finále play-off Západnej konferencie (hrá sa na 4 víťazstvá): Oklahoma City (4.) – Dallas (3.) 105:112 po predĺžení (31:22, 28:32, 22:23, 20:24 – 4:11) – stav série: 1:3

Zostava a body: Westbrook 19, Sefolosha 12, Durant 29 /15 doskokov/, Ibaka 18 /10 doskokov/, Perkins 6 (N. Collison 12, Harden 7, Maynor 2, Cook) – Kidd 17, Stevenson 3, Marion 7, Nowitzki 40, T. Chandler 5 (Terry 20, Haywood 9, Barea 7, Stojakovič 4). Úspešnosť streľby z poľa v %: 46,7:43,2, trojky: 2/13 – 8/25, trestné hody: 19/25 – 34/39, doskoky: 62:43, asistencie: 23:16, stratené lopty: 25:13, získané lopty: 9:15, bloky: 9:2, fauly: 29:22, diváci: 18 203.