Webnoviny - Svet

NBS bude auditovať Ernst & Young

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA BRATISLAVA 5. októbra (WEBNOVINY) – Hospodárenie Národnej banky Slovenska (NBS) bude v nasledujúcich rokoch auditovať spoločnosť Ernst & Young Slovakia, spol. s r.o. Tá totiž uspela v súťaži vyhlásenej centrálnou bankou, ktorej sa nakoniec zúčastnilo 5 záujemcov. Ernst & Young napokon v tendri zvíťazila s ponukou 294,5 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty na päť rokov. Vyplýva to z informácií zverejnených v obchodnom vestníku.

Ernst & Young by sa tak mal postarať o audit riadnej účtovnej závierky centrálnej banky na finančné roky 2010 až 2014. Audit by mal byť vykonaný v súlade s Medzinárodnými audítorskými štandardmi a Etickým kódexom IFAC. Súčasťou zákazky je previerka bezpečnosti počítačového prostredia súvisiaceho s účtovnou závierkou a vykonanie audítorských prác a vydanie audítorských správ pre externého audítora Európskej centrálnej banky vyplývajúcich zo zaradenia NBS do Eurosystému.

Národná banka Slovenska je od 1. januára 2009, teda od vstupu Slovenska do eurozóny, súčasťou Eurosystému. V spolupráci s Európskou centrálnou bankou a ostatnými centrálnymi bankami krajín eurozóny zabezpečuje stabilný menový vývoj a hospodársky rast v eurozóne. V rámci Eurosystému je úlohou NBS prispievať k zabezpečeniu menovej politiky, devízových operácií, vydávaniu eurových bankoviek a mincí, platobného styku, zberu a zostavovania štatistík, či finančnej stability v eurozóne. NBS zabezpečuje aj dohľad nad finančným trhom.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM